Atlas Air dokončil integraci Southern Air pod jednu provozní licenci

21.11.2021 - USA & KanadaAtlas Air Worldwide Holdings oznámil ve středu 17. listopadu, že dokončil přechod své dceřiné společnosti Southern Air pod jednu provozní licenci Atlas Air. Historie nákladní aerolinie Southern Air se tím uzavřela. Společnost provozovala osm letadel Boeing 737-800BCF a devět Boeingů 777F, se kterými zajišťovala nákladní lety pro Amazon Air a DHL.

Boeing 777F společnosti Southern Air přistává na letišti v Hongkongu (foto: N509FZ/Wikimedia Commons - CC BY-SA 4.0)

Atlas Air koupil v roce 2016 Southern Air spolu se sesterskou společností Florida West International Airways za 110 milionů dolarů. Zatímco Southern Air byly postupně plně integrovány do Atlas Air, tak provoz Florida West International Airways byl v roce 2017 ukončen. Tato aerolinie se specializovala na nákladní lety z Miami do Latinské Ameriky.

„Akvizice Southern Air v roce 2016 posílila pozici naší společnosti jako předního poskytovatele outsourcovaných služeb v oblasti provozu letadel, tím, že rozšířila naši flotilu a globální kapacity, které přinášejí významnou hodnotu pro naše zákazníky a akcionáře,“ uvedl John W. Dietrich, výkonný ředitel Atlas Air Worldwide.

Převzetím Southern Air rozšířil Atlas Air svou flotilu o Boeingy 777F a 737-800BCF. Podle Johna W. Dietricha je nyní výsledkem spojení diverzifikovanější společnost nabízející zákazníkům širší portfolio letadel a také širší nabídku služeb.

Začátkem tohoto měsíce Atlas Air Worldwide Holdings zveřejnil výsledky za třetí čtvrtletí letošního roku. Tržby holdingu za toto čtvrtletí přesáhly jednu miliardu dolarů a čistý zisk byl 119,5 milionů dolarů. Společnost očekává, že ve čtvrtém čtvrtletí budou tržby téměř 1,1 miliardy dolarů a čistý zisk bude 143 milionů dolarů, což bude o 20 % více než před rokem. Vedení společnosti se rovněž podařilo vyřešit dlouhodobý konflikt s odbory pilotů a uzavřít novou kolektivní smlouvu na pětileté období.

Společnost Southern Air založil v roce 1999 James K. Neff poté, co odkoupil majetek zkrachovalé cargo aerolinie Southern Air Transport. Jednalo se o leteckou společnost založenou již v roce 1947, která však vešla v širší známost díky zapojení do řady operací americké zpravodajské služby CIA.

Témata