Americké MaxJet otevřou 1. listopadu svou první linku

18.10.2005 - USA & KanadaMAXjet AirwaysNová americká společnost MAXjet Airways zahájí 1. listopadu pravidelné lety. Její vůbec první linka povede z New York/JFK na letiště Londýn/Stansted. MAXjet bude na lety nasazovat letouny Boeing 767-300ER, jež budou upraveny pro přepravu 102 cestujících v obchodní třídě. Zajímavé je, že nejnižší cena jednosměrné letenky bez tax začíná již na 779 dolarech. Linka MY100 bude z New Yorku startovat vždy v 18:30 a její přílet do Londýna je naplánován na 7:00 příštího dne. Odlet zpáteční linky MY101 je stanoven na 10:00 s příletem ve 13:30.

MAXjet Airways by chtěly záhy přidat druhý denní let na trase New York – Londýn a ještě v prvním roce existence by měly být zahájeny lety do Londýna i z dalších amerických měst. V delším časovém horizontu pak společnost počítá s tím, že svou síť rozšíří i do dalších evropských zemí, Kanady, Chile a na karibský ostrov Aruba. Za účelem rozšíření provozu MAXjet nedávno podepsal letter of intent týkající se leasingu dalších dvou dálkových letadel B767-300ER.

Společnost bude na newyorském letišti JFK operovat z terminálu jedna. Jako "all-business" dopravce se samozřejmě neobejde bez VIP salónků. Ty budou k dispozici na obou letištích, v New Yorku však bude MAXjet prozatím tyto prostory sdílet s Korean Air.

Témata