Aktivistky vrazily Michaelu O’Learymu dort do obličeje, vzal to s humorem

07.09.2023 16:56 - EvropaDvě ekologické aktivistky dnes ráno vrazily šéfovi Ryanair Group Michaelu O’Learymu dort do obličeje. Stalo se tak na chodníku před sídlem Evropské komise, kde O’Leary hovořil s novináři na improvizovaném briefingu. Šéf Ryanairu je v Bruselu ohledně petice žádající zásah proti stávkám leteckých dispečerů. Petici podepsalo již 1,5 milionů cestujících společnosti.

Aktivistka napadá Michaela O’Learyho dortem (foto: Ryanair)

O’Leary se věnoval krabicím s podpisy, když k němu náhle přistoupila aktivistka s dortem se slovy, aby zastavil znečišťování z letadel, a vrazila mu dort do obličeje. O’Leary dostal ještě dalším dortem zezádu od druhé aktivistky. „Výborně,“ řekl k tomu lakonicky šéf Ryanairu.

Společnost později uvedla na sociální síti X, že v Bruselu bylo dnes vřelé přijetí a cestující oslavují sedm nových linek dortem a dodala, že namísto krémových dortů si mohli koupit za stejnou cenu letenky s Ryanairem z Belgie.

Michaelu O’Leary dnes také informoval, že na letiště Charleroi přidá Ryanair další dva Boeingy 737. V zimní sezóně bude společnost nově létat do Ammánu, Kluže, Jasy, Milána, Nantes a Tirany.

https://twitter.com/Ryanair/status/1699717525196382236

Témata