Airbus A320 na lince Eurowings se dostal u Ibizy do silných turbulencí

29.08.2023 16:49 - EvropaPosádka a cestující nedělního letu EW7514 společnosti Eurowings se u Baelárských ostrovů potýkala se silnými turbulencemi. Letadlo pronajaté od litevské aerolinie Avion Express vystartovalo z Hamburku se 174 cestujícími na palubě k letu na ostrov Ibiza. Kvůli silným bouřkám na Mallorce a dalších Baleárských ostrovech letadlo vyčkávalo na možnost přistání. Přitom se airbus registrace 9H-MLU dostal do silných turbulencí a klesl o několik set metrů. Nakonec byl let odkloněn na letiště v Alicante, kde bezpečně přistál.

Kroužení letadla u ostrova Ibiza na záznamu serveru Flightradar24 (zdroj: Flightradar24)

Německá média v průběhu neděle informovala o „dramatických minutách“ na palubě airbusu. Bulvární deník Bild například přinesl svědectví jednoho pasažéra, který uvedl, že spolucestující vedle něj sepsal dopis na rozloučenou na sáček na zvracení. Společnost Eurowings ve svém vyjádření pro média uvedla, že cestujícím nehrozilo žádné nebezpečí. Německý dopravce rovněž popřel, že by letadlo muselo nouzově přistát, jak tvrdili někteří cestující na sociálních sítích.

Po přistání v Alicante bylo rozhodnuto, že let nebude v neděli pokračovat na Ibizu a cestující budou na jednu noc ubytováni v hotelu. V pondělí pak letadlo přepravilo cestující do cíle jejich cesty. Dřívější informace, že do letadla mohl udeřit blesk se nepotvrdily.

Témata