Air Zimbabwe chtějí obnovit lety do Evropy

18.11.2019 - AfrikaLetecká společnost Air Zimbabwe připravuje obnovení pravidelných letů do Evropy. Podle zimbabwských internetových serverů to uvedl minulý týden výkonný ředitel aerolinie Joseph Makonese na setkání zainteresovaných stran v Harare. Makonese uvedl, že Air Zimbabwe již požádala evropskou agenturu EASA o udělení osvědčení TCO (Third Country Operators).

Všechny lety zajišťují Air Zimbabwe jediným Boeingem 767-200ER (Z-WPF) (foto: Allen Watkin/Wikimedia Commons - CC BY-SA 2.0)

Společnost usiluje o obnovení přímých letů do Velké Británie. Makonese řekl, že Zimbabwe potřebuje silnou národní společnost, která ulehčí cestování a obchod. Lety do Evropy chce Air Zimbabwe obnovit v posledním čtvrtletí 2020.

Air Zimbabwe v současnosti pravidelně létá s jedním letadlem, 29 let starým Boeingem 767-200ER. Další letouny jsou z technických důvodů již delší čas uzemněny. Letový řád společnost obsahuje dvě vnitrostátní destinace, Bulawayo a Victoria Falls a dále dva mezinárodní cíle, Dar es Salaam v Tanzánii a Johannesburg v Jihoafrické republice.

Dálkovou flotilu mají Air Zimbabwe zmodernizovat dvěma Boeingy 777-200ER, které původně létaly pro Malaysia Airlines. V loňském roce letouny zakoupily Zimbabwe Airways, které nakonec nezahájily provoz.

Štítky