Air Mauritius bude opět létat do Ženevy

15.03.2023 - AfrikaLetecká společnost Air Mauritius na podzim obnoví své lety do Švýcarska, když obnoví pravidelnou linku Mauricius - Ženeva. Linka má být provozována jako sezónní od 2. října 2023 do 12. ledna 2024 dvakrát týdně Airbusem A330-900. Letadlo bude létat v konfiguraci pro 288 cestující, přičemž 28 sedadel bude v byznys třídě a 260 míst v ekonomické třídě.

Air Mauritius - Airbus A330-900

„S potěšením jsme zaznamenali vynikající reakci trhu na obnovení provozu do Ženevy. Věříme, že to přispěje ke zvýšení příjezdů turistů ze Švýcarska, Itálie, jižního Německa a Francie. Přímé dálkové lety jsou tradičně naší silnou stránkou, která nám zajišťuje konkurenční výhodu. V současné době zkoumáme další podobné příležitosti k rozšíření naší sítě,“ řekl Krešimir Kučko, výkonný ředitel Air Mauritius.

Podle Kučka takovéto přímé lety nabízejí cestujícím více možností volby a větší flexibilitu. Hlavní evropskou linkou Air Mauritius je spojení na pařížské letiště Charlese de Gaulla. Společnost provozuje lety mezi Paříží a Mauriciem denně letadly Airbus A350-900. Díky spolupráci s Air France mohou cestující pokračovat z Paříže do téměř 40 evropských destinací.

Na své druhé evropské lince do Londýna-Heathrow navýšil Air Mauritius nedávno počet letů ze tří na pět týdně. Rovněž tato linka je obsluhována Airbusy A350-900.

Air Mauritius si v letošním roce připomene 50. výročí zahájení dálkových letů. Společnost otevřela první své dálkové linky začátkem listopadu 1977, když s jedním Boeingem 707 začala létat z ostrova Mauricius do Paříže, Londýna a Bombaje.

Témata