Air Kärnten míří do likvidace

16.08.2015 - EvropaNová rakouská společnost Air Kärnten svůj záměr provozovat pravidelné a charterové plány vzdala. Podle serveru Austrian Aviation nyní aerolinie zveřejnila v rakouském tisku povinné oznámení o likvidaci společnosti.

Air Kärnten založil spolu s dalšími investory v listopadu loňského roku Ingo Hitzenhammer, který je majoritním vlastníkem cestovní kanceláře Gruber Reisen Kärnten. Letos v únoru management Air Kärnten oznámil, že společnost bude od konce května létat z Klagenfurtu na londýnské letiště Southend. Linka měla být provozována dvakrát týdně letounem Bombardier CRJ200. Společnost dále plánovala charterové lety pro klienty cestovní kanceláře Gruber Reisen Kärnten na Kos, Rhodos, Palma de Mallorku a dalších prázdninových destinací.

Air Kärnten - route map
Mapa linek zveřejněna na dnes již neexistujících webivých stránkách Air Kärnten (zdroj: www.airkaernten.at)

Koncem března společnost oznámila, že linku do Londýna kvůli nízkému zájmu nebude provozovat. Podle rakouské televize ORF prodala aerolinie jen devět letenek do Londýna. Příčinou nízkého zájmu byly vysoké ceny, jednosměrná letenka byla nabízena za 175 eur, zpáteční pak za 350 eur. Připomeňme, že linka by byla jediným pravidelným spojením Klagenfurtu s Londýnem. V minulosti létal do Klagenfurtu Ryanair z londýnského letiště Stansted. Hojně využívanou linku v listopadu 2013 Ryanair ukončil poté, co letiště zastavilo finanční podporu tohoto spojení.

Po zrušení pravidelné linky do Londýna společnost zvažovala pronájem Fokkeru 100 na charterové lety. Nakonec byly plány na samostatné provozování charterových letů zrušeny a společnost poslána do likvidace. Gruber Reisen Kärnten si pro své klienty pronajala lety s odlety z Lublaně ve Slovinsku.

Štítky