Air France přidává od zimního řádu 6 nových spojení

05.08.2021 - EvropaLetecká společnost Air France oznámila, že v nadcházející zimní sezóně znovu otevře pozastavenou linku mezi Krakovem a letištěm Charles de Gaulla v Paříži. Odtud plánuje současně v listopadu nově létat i na Tenerife (Kanárské ostrovy, Španělsko) a do Rovaniemi ve Finsku. Létat má 2x týdně Airbus A319 v konfiguraci pro 143 cestujících.

Z dalšího pařížského letiště - Orly chce Air France spustit od 31. října nové linky do Berlína a Mnichova. Spojení do obou měst sice Air France již provozuje, avšak z letiště Charlese de Gaulla. Od zimního řádu tak budou mít cestující z obou německých měst na výběr let do obou pařížských letišť. Tato nová spojení na letiště v Orly plánuje Air France provozovat denně. Létat se má letadlem Airbus A318 v konfiguraci pro 131 osob.

Další dvě spojení zavede Air France z Guadeloupe - francouzského zámořského území v Karibiku. Z letiště Pointe-à-Pitre zavede koncem listopadu 2 lety týdně do New Yorku (na letiště JFK) a 2 lety týdně do kanadského Montrealu. Obě tyto linky má obsluhovat Airbus A320 s místem pro 168 pasažérů.

Airbus A318 společnosti Air France, březen 2017 (foto: Riik@mctr, Wikimedia Commons, CC-BY-SA-2.0)

Témata