Air Canada získala jako první aerolinie recertifikaci CEIV pro přepravu živých zvířat

19.09.2022 - USA & KanadaAir Canada se stala první leteckou společností na světě, která získala recertifikaci IATA pro bezpečnou přepravu živých zvířat. Nákladní divize Air Canada Cargo prošla nezávislým auditem CEIV (Center of Excellence for Independent Validators), které bylo zřízeno s cílem zavést standardy při přepravě zvířat včetně vhodného řízení kvality a rizik v celém dodavatelském řetězci. Velký důraz je kladen na zvyšování kvalifikace zaměstnanců přepravy prostřednictvím školících programů.

Tim Strauss, viceprezident Air Canada pro nákladní přepravu vysvětluje důležitost certifikace (zdroj: IATAtv/YouTube)

Podle Jasona Berryho, viceprezidenta pro nákladní dopravu Air Canada, recertifikace CEIV zajišťuje společnosti vedoucí postavení při přepravě živých zvířat. Podle něj Air Canada každý rok odborně a bezpečně přepraví tisíce zásilek se zvířaty – od ohrožených zvířat, přes zachráněné psy až po domácí mazlíčky.

Air Canada byla v roce 2018 první aerolinií, která získala certifikaci CEIV. Nyní je první leteckým dopravcem, který prošel recertifikací. V průběhu auditu byly ověřeny zásady a postupy Air Canada Cargo při přepravě zvířat, dodržování standardu IATA Live Animals Regulations (LAR) pro přepravu živých zvířat, stejně jako dodržování mezinárodních dohod jako například Úmluvy o mezinárodním obchodu s ohroženými druhy volně žijících živočichů a planě rostoucích rostlin (CITES).

Boeing 767F určený výhradně pro nákladní lety (foto: Air Canada)

Air Canada Cargo disponuje pro přepravu nákladu čtyřmi nákladními letouny Boeing 767-300F. V roce 2024 pak má převzít dva nákladní Boeingy 777F. Vedle toho cargo divize zajišťuje přepravu nákladu v podpalubí osobních letounů na pravidelných linkách.

(ilustrační foto: Air Canada/Cision)

Témata