Air Canada rozdělila obří objednávku

21.12.2003 - USA & KanadaO první části velké objednávky na regionální letadla pro dopravce sdružené ve Star Alliance je rozhodnuto. Air Canada se rozhodla pro 45 letounů firmy Bombardier a 45 letadel brazilského výrobce Embraer. O zakázce na dalších 15 letadel bude ještě rozhodnuto.

Bombardier byl vybrán pro dodání 15 letadel CRJ-200 a 30 CRJ-700 s opcemi na dalších 45 letadel blíže nespecifikovaného typu. CRJ-200 budou provozována v celoekonomickém konfiguraci o 50 kožených sedadlech (tzv. Hospitality Class). CRJ-700 budou dodány v uspořádání dvou tříd s devíti sedadly v Executive Class a 65 v Hospitality Class. Obě třídy budou vybaveny koženými sedadly. Dodávky začnou v září příštího roku.

Dalších 45 letadel bude typu Embraer 190, která budou dodávána od listopadu 2005. Tyto letadla budou létat maximálně s 93 cestujícími na palubě v úpravě dvou tříd s koženými sedadly (Executive – 9 míst, Hospitality - 84 míst). Kanadské národní aerolinie si i zde zajistily opce na dalších 45 letadel.

Mega objednávka podléhá ještě řadě povolení, z nichž některá jsou spojena s ochranou před věřiteli, pod kterou aerolinie nyní operují. Aerolinie Austrian, Lufthansa a SAS by své rozhodnutí měly oznámit v příštím roce. Očekává se, že celkem tyto tři dopravci společně objednají další stovku letounů.

Štítky