Air Canada bude létat z Toronta do Bombaje přes Londýn

20.06.2022 - USA & KanadaLetecká společnost Air Canada oznámila z Toronta novou linku, a to do indické Bombaje. Air Canada poletí od začátku zimní sezóny z Toronta prvně na letiště Londýn-Heathrow a odtud do Bombaje. Air Canada tak prodává letenky na oba segmenty této trasy zvlášť, ale také jejich kombinaci jako přímý let.

Pokud si ovšem někdo koupí kombinaci obou letů, musí počítat s tím, že v Londýně-Heathrow bude nucen opustit letadlo a pak do něj opět nastoupit. Celkově tak cestující i díky této proceduře stráví na cestě celkem 18,5 hodiny. Boeing 787-Dreamliner má vyrazit z Toronta ve 20:30 místního času. Po sedmi hodinách letu dorazí druhý den v 08:30 ráno místního času do Londýna. Z něj pak má Dreamliner startovat do Indie v 11:10. Do Bombaje má letadlo dorazit další den, krátce po půlnoci v 01:25 - 2 dny po odletu z Kanady. Nazpět to zvládne díky otáčení země během jednoho dne. Z Bombaje odletí ve 4:45, do Londýna přiletí v 09:20 a ve 12:00 odletí směr Toronto, kam dorazí ve 14:55 místního času.

Air Canada tak plánuje novou destinací cílit nejen na indickou komunitu v Kanadě, ale díky zastávce v Londýně pak zejména na historicky početnější indickou komunitu v Británii. Dosud provozuje dopravce z Kanady přímé lety jen do Dillí. Bombaj nabízí momentálně jen ve spolupráci s partnerskými společnostmi buď s přestupem v Dillí, v Kataru nebo na některém z velkých evropských hubů.

Boeing 787-9 Dreamliner společnosti Air Canada na letišti v Heathrow, září 2017 (autor: Mike Burdett, Wikimedia Commons, CC-BY-SA-2.0)


Témata