Air Albania zahájila provoz, jedinou destinací je Istanbul

02.05.2019 - EvropaNová albánská letecká společnost Air Albania zahájila 19. dubna provoz, když uskutečnila inaugurační let své první linky z albánského hlavního města Tirany do Istanbulu. Linka je zatím provozována dvakrát týdně letounem Airbus A319 pro 132 cestujících.

(foto: Ministry of Infrastructure and Energy of Albania)

Podle webových stránek Air Albania plánuje nová aerolinie zahájení letů do Milána, Říma, Boloně a Londýna. Ředitel Sinaha Dileka uvedl při otevření linky do Istanbulu, že lety do Itálie a Velké Británie budou zahájeny ještě v průběhu letní sezóny. Web společnost rovněž avizuje záměr v budoucnu létat do Severní Ameriky.

Air Albania jsou koncipovány jako full service aerolinie a národní letecký dopravce Albánie. 41 % akcií společnosti drží albánská soukromá společnost MDN Investment, 49 % akcií kontrolují Turkish Airlines a zbylých 10 % vlastní albánské řízení letového provozu Albcontrol.

Air Albania - Airbus A319 (foto: Ministry of Infrastructure and Energy of Albania)

Flotilu společnosti zatím tvoří jediný Airbus A319 (ZA-BEL) pronajatý od Turkish Airlines. Web společnosti uvádí, že aerolinie bude provozovat rovněž letoun Airbus A320.

Štítky