Agentura Moody´s potvrdila rating Letiště Praha na úrovni Aa3

27.10.2022 - Česká republikaFinanční pozice společnosti Letiště Praha je i nadále vysoce stabilní. Agentura Moody´s Investors Service potvrdila rating úvěrové spolehlivosti na úrovni Aa3. Oproti předchozímu hodnocení však došlo ke snížení výhledu na negativní. Vzhledem k ratingu České republiky touto agenturou se jedná o nejvyšší hodnocení, kterého mohlo letiště dosáhnout. „Důvodem pro opětovné udělení vysokého hodnocení je především silný finanční profil společnosti,“ uvedlo Letiště Praha v tiskové zprávě.

„Letiště Praha dlouhodobě hospodaří velmi odpovědně a navzdory útlumu v letecké dopravě vlivem pandemie a aktuální energetické krize se společnost od letošního roku definitivně vrací do ziskového hospodaření. Jsem velmi rád, že vysokou finanční stabilitu naší společnosti potvrzuje i takto renomovaná agentura Moody´s,“ řekl Jiří Pos, předseda představenstva Letiště Praha.

(foto: Letiště Praha)

Podle agentury Moody´s může Letiště Praha těžit zejména ze své velmi silné finanční pozice, z nízké úrovně zadlužení a také z vysokého objemu zajištěných úvěrových linek u bank. Agentura pozitivně hodnotila schopnost Letiště Praha flexibilně řídit provozní a investiční náklady během pandemie a dále připravenost společnosti v rámci energetické krize. S ohledem na letošní náročnou sezónu bylo také oceněno, že na rozdíl od jiných letišť v Evropě nečelila společnost kritickému nedostatku zaměstnanců.

Témata