Aer Lingus zpoplatňuje příruční zavazadla na evropských linkách

20.06.2021 - EvropaLetecká společnost Aer Lingus změnila pravidla pro přepravu příručních zavazadel na linkách po Evropě. Dosud si pasažéři mohli vzít do letadla jedno příruční zavazadlo do 10 kilogramu a další osobní tašku (například kabelku, tašku s notebookem apod) bez jakéhokoliv poplatku. Nově si cestující musí zakoupit přednostní nástup do letadla, jež zahrnuje i přepravu palubního zavazadla. Cestujícím, kteří si nezakoupí přednostní nástup a dostaví se k odletu s příručním zavazadlem bude irský dopravce účtovat poplatek 35 euro. Pasažéři s přednostním nástupem se budou muset odbavit výhradně online nebo prostřednictvím aplikace.

Aer Lingus - Airbus A320 (foto: Aer Lingus)

Jak bylo zmíněno, změna se týká jen evropských linek Aer Lingus. Na transatlantických letech si cestující mohou vzít příruční zavazadlo do 10 kilogramů a další malou tašku bez jakéhokoliv poplatku. Přednostní nástup s příručním zavazadlem je automaticky součástí vyšších tarifů Plus, Advantage a Aer Space. Dále mají nárok na bezplatné přednostní odbavení s palubním zavazadlem členové věrnostního programu AerClub s úrovněmi Silver, Platinum a Concierge. Zdarma budou mít příruční zavazadlo nadále i pasažéři přípojných letů k dálkovým linkám. Cestující, kteří nechtějí platit za přednostní nástup a příruční zavazadlo, si je mohou na letišti nechat odbavit zdarma jako zapsané zavazadlo.

Aer Lingus je leteckou společností, která se po roce 2000 úspěšně transformovala z full-service aerolinie v hybridního dopravce. Důvodem byla zejména konkurence nízkonákladové společnosti Ryanair na domácím trhu. Výsledkem je zaměření point-to-point přepravu na evropských linkách, na kterých je společnost schopná nabídnout tarify konkurující low-costům. Zároveň na těchto letech nabízí náročnějším cestujícím business class AerSpace. Aer Lingus však rovněž nabízí možnost přestupů na letišti v Dublinu mezi svými evropskými a transatlantickými linkami.

Témata