AENA dá na incentivní program 25 milionů eur

29.06.2020 - EvropaSpolečnost AENA provozující letiště ve Španělsku oznámila nový incentivní program pro letecké společnosti, který jim má pomoci s obnovováním provozu po pandemii onemocnění covid-19. Podle prohlášení šéfa firmy dosahuje hodnota programu výše 25 milionů eur. Letečtí dopravci by v rámci programu měli získat slevy na letištních poplatcích.

Terminál pro cestující na letišti Gran Canaria (foto: AENA)

Španělská asociace leteckých společností ALA však program kritizovala s tím, že je nedostatečný. Podle ALA se jedná pouze o krok vpřed v obnovení provozu. Asociace požaduje mnohem širší a méně podmíněnou podporu na oživení létání. Členy asociace jsou společnosti Iberia, Air Europa, Vueling, easyJet a další.

AENA v současnosti provozuje 46 letišť ve Španělsku a dále má podíl v dalších 23 letištích v zahraničí, z nichž 22 je v Latinské Americe (Mexiko, Brazílie, Kolumbie, Jamajka). V Evropě AENA drží 51% podíl v londýnském letišti Luton. Z hlediska odbavených cestujících je AENA největším provozovatelem letišť v Evropě před Aéroports de Paris a TAV Airports.

Štítky