Aktuality


30.11.-0001
Bohužel bmi baby prozatím nezačnou létat z nového hubu Teesside do Prahy. Zprávy dříve hovořily o tom, že se Praha stane po boku Belfastu a Ženevy jednou z prvních destinací, a bude jí tak dána přednost před ostatními středomořskými centry. Nyní však společnost oznámila, že je to právě Malaga, jež se stane třetí destinací, kam budou směřovat lety bmi baby z daného letiště.


30.11.-0001
Letadla Bombardier 900 nebo Embraer 190 by v budoucnu měly nahradit starší stroje ATR-42 a Fokker F70 ve flotile aerolinií Air Littoral.


30.11.-0001
Masivní čtvrteční výpadek elektrického proudu na severovýchodě USA způsobil velké problémy v letecké dopravě. Letiště v New Yorku, Clevelandu, Detroitu, Torontu a Ottavě nepříjimala a letouny divertovaly na jiná letiště.


30.11.-0001
28. října budou Ethiopian Airlines nově létat do Stockholmu. Linka, která bude vedena přes Řím, bude operována s letouny B767-300 dvakrát týdně v úterý a pátek.


30.11.-0001
4. září postihla rebelie zaměstnanců aerolinií Olympic Airways asi 19 000 lidí, kteří na athénském letišti čekali na svůj let buď marně, nebo odletěli s dlouhým zpožděním. Protest byl zaměřen proti restrukturalizačnímu plánu, jež byl přijat řeckou vládou, a má za cíl ozdravit společnost ještě do začátku Olympijských her, které se budou v Athénách konat příští rok.


30.11.-0001
Řecko a Turecko souhlasily s novým uspořádáním vzdušného prostoru nad Balkánským poloostrovem, které by mělo vejít v platnost v prosinci. V současnosti musí letadla letící do a z Turecka dodržovat zákaz vstupu do řeckého vzdušného prostoru. Nové uspořádání se týká až 11 států a podle organizací IATA a ICAO umožní zefektivnit provoz v oblasti, což by mělo aeroliniím ročně ušetřit až 45 miliónů eur.


30.11.-0001
Část letového personálu Austrian dnes 16. října opět stávkuje. Ráno musely být zrušeny dva odlety z Vídně, ale jinak se stávka cestujících takřka nedotkla. Některé lety byly přesunuty na partnery Lauda Air a Austrian Arrows, část cestujících byla překnihována na aliančního partnera Lufthansa a aerolinie si pronajaly náhradní letouny i s posádkami. Jedná se již o druhou stávku v tomto týdnu, která je časově neomezená, ale neměla by trvat více než den.


30.11.-0001
Podle slovenského serveru Trend by měl Niki Lauda začít létat pro SkyEurope Airways. Trendu potvrdil minulý týden ředitel leteckého úřadu SR, že SkyEurope požádala jeho úřad o validaci průkazu způsobilosti na Boeing 737 pro trojnásobného mistra světa vozů Formule 1 a zakladatele společnosti Lauda Air. Niki Lauda údajně již minulý týden pilotoval letoun SkyEurope na lince z Londýna do Bratislavy. Lauda poskytl v těchto dnech interview rakouskému zpravodajskému týdeníku News, v němž oznámil návrat do letecké branže. V brzké době by chtěl založit novou nízkonákladovou aerolinii. V rozhovoru nevyloučil, že jeho nová aerolinie by mohla operovat z Bratislavy.


30.11.-0001
Lucemburské úřady odňaly 13. března nákladnímu přepravci Cargo Lion po kontrole povolení k provozování letecké dopravy (nedostatky v bezpečnosti provozu). Letadla - 3 Douglasy DC-8-62F a 1 DC-10-30F - jsou na prodej.