Praha bude mít opět přímé spojení s KaliningrademLetecká společnost Rusline oznámila otevření pravidelné linky z Kaliningradu do Prahy. Provoz bude zahájen s novým zimním letovým řádem od 30. října 2017. Ruský dopravce plánuje spojení provozovat každé úterý a čtvrtek letounem Bombardier CRJ100/200 pro 50 cestujících.

Rusline - Bombardier CRJ
Letoun Bombardier CRJ společnosti Rusline (foto: © Rusline)

Kaliningrad se aktuálně stane desátou destinací v Rusku, se kterou bude mít Praha přímé letecké spojení. Ceny zpátečních letenek z Prahy do Kaliningradu začínají na webových stránkách společnosti Rusline na částce 12 100 rublů (zhruba 4500 Kč) za letenku v tarifu Light. Ten vedle přepravy kabinového zavazadla do 5 kg zahrnuje i zapsané zavazadlo do 10 kg.

Díky nové lince bude mít Praha po osmi letech opět pravidelné spojení s Kaliningradem, hlavním městem ruské enklávy ležící mezi Polskem a Litvou. V letech 2007-9 létala mezi Kaliningradem a Prahou ruská letecká společnost KD Avia. V září 2009 se tato společnost dostala do finančních potíží a byla nucena zastavit všechny své lety.

Rusline - Bombardier CRJ
Rusline - Bombardier CRJ (foto: © Rusline)

Rusline vznikly v roce 1997 jako společnost Aerotex, která provozovala charterové lety z moskevského letiště Šeremetěvo. V roce 1997 došlo k zahájení pravidelných letů, které byly operovány letouny Jak-40, Jak-42 a Tu-134. V roce 2007 se Rusline staly první provozovatelem letounu Bombardier CRJ v Rusku. V roce 2010 společnost převzala zkrachovalou aerolinii Air Volga a přesunula se na moskevské letiště Domodědovo. V posledních letech Rusline otevřela další základny na letištích v Jekatěrinburgu, Voroněži, Ťumeni a Petrohradu. V roce 2014 provozovala společnost Rusline otevřela pravidelnou linku linku z Voroněže do Prahy s CRJ-200, po šesti týdnech však byl provoz ukončen.

Rusline - Bombardier CRJ
Rusline - Bombardier CRJ (foto: © Rusline)

Tomáš Hampl


ZAJÍMAVÉ TRIP REPORTY

Luxair - Dash 8-400

Na křídlech Luxair

Jak vypadá letiště v hlavním městě Lucemburska? Jak probíhá let místní společností Luxair? Převážně fotografický trip report o letu z Lucemburku na London City Airport na palubě Dash 8-400 oboje přibližuje.

Viktoriiny vodopády

S British Airways na jih Afriky

Autor se vydává s britským dopravcem na jih afrického kontinentu, aby navštívil Viktoriiny vodopády. Přes Londýn tedy letí do Johannesburgu a dále se společností Comair do Livingstone. Nad samotnými vodopády pak autor absolvuje ještě vyhlídkový let v Cessně 210.

airBaltic - Tatry/Poprad

Na křídlech airBalticu z TATer

Z letiště Tatry/Poprad cestovat do Pobaltí? Ano, díky nové lince společnosti Air Baltic je to možné. Autor se vydal do Popradu a odtud letěl linkou do Rigy. Zde si ještě odskočil do Vilniusu...

Guam

Low-costem do Mikronésie

Mikronésie nebývá příliš častým cílem cest, nicméně ostrov Guam má dobré letecké spojení s východní Asií i USA. Autor se vydává na tento ostrov ze Soulu s jihokorejskou nízkonákladovou společností Jeju Air.

KLM - MD-11

MD-11: Goodbye Triholer!

Nizozemská společnost KLM připravila vloni v listopadu pro letecké fanoušky poslední vyhlídkové lety s letounem MD-11. Autor, který se na akci vydal z Brna, spopisuje cestu a atmosféru rozlučkového letu.

Eilean Donan Castle

A zase Skotsko...

Skotská krajina a místní města mohou být inspirujícím cílem cesty. Autor se vydal do Skotska studovat a během podnikl okružní cestu, kdy navštívil jezero Loch Ness, hrad Eilean Donan, ostrov Skye a údolí Glen Coe.