Belgické, italské, francouzské, portugalské a španělské posádky Ryanairu mají společně stávkovat v sobotu 25. června

16.06.2022 - EvropaPodle agentury Bloomberg oznámily italské odbory, že tamní zaměstnanci Ryanairu podpoří své španělské kolegy a na sobotu 25. června vyhlásili výstražnou 24 hodinovou stávku. Podobným krokem mají své španělské kolegy podpořit i zaměstnanci základen společnosti v Belgii, Francii a Portugalsku.

Cílem je donutit vedení společnosti Ryanair zasednout k jednacímu stolu o zlepšení pracovních podmínek a platů. Management Ryanairu zatím veškerá jednání se zástupci zaměstnanců kategoricky odmítal. Takto koordinovaná výstražná stávka však může být pro Ryanair velmi bolestivá a před nadcházející silnou letní sezónou může u cestujících poškodit image společnosti jako spolehlivého nízkonákladového dopravce.

Ve světle problémů s dlouhými frontami na letištích z důvodu nedostatku personálu a rušení plánovaných letů z téhož důvodu jsou stávky zaměstnanců dalším problémem, který letos v létě na cestovatele v Evropě čeká. V souhrnu tak mohou tyto problémy zastavit příval další poptávky cestujících po létání. Ovšem evropskému leteckému průmyslu mohou dlouhodobě poškodit image spolehlivého a bezproblémového způsobu dopravy na dovolenou či za obchodem.

Boeing společnosti Ryanair na letišti Miláno-Bergamo, březen 2008 (autor: Paul Lenz, Wikimedia Commons, CC-BY-SA-3.0)

Témata