TAP Portugal vyslal do Prahy A330 propagující PortugalskoPortugalská letecká společnost TAP Portugal ve čtvrtek podruhé v tomto týdnu poslala do Prahy větší letoun Airbus A330. Zatímco v pondělí 4. září byl do Prahy vyslán neplánovaně A330-200 (CS-TON) kvůli zrušení ranní linky, tak včera odpoledne přiletěl A330-300 (CS-TOW) v rámci plánované marketingové akce. Včera vyslaný Airbus A330-300 nesl atraktivní livery Portugal Stopover, které propaguje stopover program TAP Portugal a také Portugalsko jako turistickou destinaci.

TAP Portugal - AIrbus A330-300 - Portugal Stopover
Airbus A330-300 společnosti TAP Portugal s livery Portugal Stopover přistává na ruzyňském letišti (foto: © Letiště Praha)

Letadlem přiletěli do Prahy rovněž významní portugalští someliéři, kteří přímo na palubě A330-300 degustovali portugalská vína a rozhodovali o jejich výběru pro nápojový lístek TAP Portugal pro příští sezónu. TAP Portugal před časem ohlásil program Wine experience, v rámci něhož budou moci cestující ochutnat během letu vybraná portugalská vína. Ta budou nabízena zdarma, jak cestujícím v business class, tak i v ekonomické třídě. TAP Portugal v srpnu vyzval malé i velké portugalské výrobce vín k předložení nabídek s tím, že nakoupí až 2,5 milionů láhví vín. Pro výrobce se bude jednat o zajímavou možnost propagace svých vín.

Program Portugal Stopover zase umožňuje cestujícím, kteří letí s TAP Portugal na dálkových linkách přerušit svou cestu a poznat lépe Portugalsko. Program, který společnost zavedla v loňském roce, se stal populární zejména ve spojení s transatlantickými linkami. Od letošního roku je možné přerušit cestu v Lisabonu či Portu také při letech na Azorské ostrovy, Madeiru a do Fara. Portugalský dopravce rovněž prodloužil délku stopoveru až na pět nocí.

TAP Portugal - AIrbus A330-300 - Portugal Stopover
(foto: © Letiště Praha)

Tomáš Hampl


ZAJÍMAVÉ TRIP REPORTY

Luxair - Dash 8-400

Na křídlech Luxair

Jak vypadá letiště v hlavním městě Lucemburska? Jak probíhá let místní společností Luxair? Převážně fotografický trip report o letu z Lucemburku na London City Airport na palubě Dash 8-400 oboje přibližuje.

Viktoriiny vodopády

S British Airways na jih Afriky

Autor se vydává s britským dopravcem na jih afrického kontinentu, aby navštívil Viktoriiny vodopády. Přes Londýn tedy letí do Johannesburgu a dále se společností Comair do Livingstone. Nad samotnými vodopády pak autor absolvuje ještě vyhlídkový let v Cessně 210.

airBaltic - Tatry/Poprad

Na křídlech airBalticu z TATer

Z letiště Tatry/Poprad cestovat do Pobaltí? Ano, díky nové lince společnosti Air Baltic je to možné. Autor se vydal do Popradu a odtud letěl linkou do Rigy. Zde si ještě odskočil do Vilniusu...

Guam

Low-costem do Mikronésie

Mikronésie nebývá příliš častým cílem cest, nicméně ostrov Guam má dobré letecké spojení s východní Asií i USA. Autor se vydává na tento ostrov ze Soulu s jihokorejskou nízkonákladovou společností Jeju Air.

KLM - MD-11

MD-11: Goodbye Triholer!

Nizozemská společnost KLM připravila vloni v listopadu pro letecké fanoušky poslední vyhlídkové lety s letounem MD-11. Autor, který se na akci vydal z Brna, spopisuje cestu a atmosféru rozlučkového letu.

Eilean Donan Castle

A zase Skotsko...

Skotská krajina a místní města mohou být inspirujícím cílem cesty. Autor se vydal do Skotska studovat a během podnikl okružní cestu, kdy navštívil jezero Loch Ness, hrad Eilean Donan, ostrov Skye a údolí Glen Coe.