Krátce: Wizz Air, Electra Airways a Alaska AirlinesNízkonákladová společnost Wizz Air oznámila otevření nové linky ze své základny v maďarském Debrecínu do Moskvy na letiště Vnukovo. Nová linka bude provozována od 18. prosince 2017 dvakrát týdně vždy v pondělí a v pátek. Moskva se stane v pořadí sedmou destinací, do které bude Wizz Air z Debrecínu létat. Společnost již provozuje dvě linky mezi Maďarskem a Ruskem: z Budapešti létá do Moskvy a od konce srpna také do Petrohradu.

Wizz Air - Debrecín - Moskva
(zdroj: © Wizz Air)

Electra Airways jsou nové bulharské aerolinie. Začátkem září obdržely od bulharského úřadu civilního letectví osvědčení potřebná pro zahájení provozu. Electra Airways, které zatím létají s jedním letounem Airbus A320 (LZ-EAA), se chtějí zaměřovat na charterové lety. Podle serveru Flightradar24 létá A320 Electra Airways na vybraných linkách Bulgaria Air.

N627AS
První přestavěný Boeing 737-700 na nákladní verzi (foto: Bertski29@EGAC/Flickr)

Alaska Airlines zařadily do své flotily první nákladní Boeing 737-700BDSF (N627AS). Přestavbu letounu na nákladní verzi provedla izraelská firma IAI Bedek. Jedná se o vůbec první konverzi Boeingu 737-700 na světě. V rámci přestavby získal letoun velká nákladová vrata umístěná na levé straně přední části trupu. Přestavený letoun dokáže přepravit 18,1 tun nákladu při doletu 5150 km. Alaska Airlines objednala v roce 2015 u IAI Bedek přestavbu tří letadel Boeing 737-700 s opcí na jeden další letoun. Přestavěné 737-700 mají ve flotile amerického dopravce nahradit starší Boeingy 737-400F a 737-400 Combi.

Tomáš Hampl


ZAJÍMAVÉ TRIP REPORTY

Luxair - Dash 8-400

Na křídlech Luxair

Jak vypadá letiště v hlavním městě Lucemburska? Jak probíhá let místní společností Luxair? Převážně fotografický trip report o letu z Lucemburku na London City Airport na palubě Dash 8-400 oboje přibližuje.

Viktoriiny vodopády

S British Airways na jih Afriky

Autor se vydává s britským dopravcem na jih afrického kontinentu, aby navštívil Viktoriiny vodopády. Přes Londýn tedy letí do Johannesburgu a dále se společností Comair do Livingstone. Nad samotnými vodopády pak autor absolvuje ještě vyhlídkový let v Cessně 210.

airBaltic - Tatry/Poprad

Na křídlech airBalticu z TATer

Z letiště Tatry/Poprad cestovat do Pobaltí? Ano, díky nové lince společnosti Air Baltic je to možné. Autor se vydal do Popradu a odtud letěl linkou do Rigy. Zde si ještě odskočil do Vilniusu...

Guam

Low-costem do Mikronésie

Mikronésie nebývá příliš častým cílem cest, nicméně ostrov Guam má dobré letecké spojení s východní Asií i USA. Autor se vydává na tento ostrov ze Soulu s jihokorejskou nízkonákladovou společností Jeju Air.

KLM - MD-11

MD-11: Goodbye Triholer!

Nizozemská společnost KLM připravila vloni v listopadu pro letecké fanoušky poslední vyhlídkové lety s letounem MD-11. Autor, který se na akci vydal z Brna, spopisuje cestu a atmosféru rozlučkového letu.

Eilean Donan Castle

A zase Skotsko...

Skotská krajina a místní města mohou být inspirujícím cílem cesty. Autor se vydal do Skotska studovat a během podnikl okružní cestu, kdy navštívil jezero Loch Ness, hrad Eilean Donan, ostrov Skye a údolí Glen Coe.