Ryanair bude létat do MnichovaS novým zimním letovým řádem zahájí Ryanair pravidelné lety do Mnichova. Nízkonákladová společnost zatím otevře na mnichovské letiště jen linku z irského Dublinu. Ta bude operována dvakrát denně od 29. října 2017 a Ryanair počítá s jejím celoročním provozem. Mezi Dublinem a Mnichovem v současnosti létají dvakrát denně Aer Lingus a Lufthansa a dále do konce října třikrát týdně Transavia.

Ryanair - Boeing 737-800
Ryanair - Boeing 737-800 (foto: © Ryanair)

O zahájení letů Ryanair na mnichovské letiště se v posledních letech několikrát spekulovalo. Dosud případná jednání o otevření linek troskotala na vysokých poplatcích na letišti v Mnichově a dále na nedostatku vhodných slotů. Ryanair se dosud zaměřoval na letiště Allgäu v Memmingemu nacházející se na jihu Bavorska. Irský dopravce na tomto malém letišti, které ve svých materiálech označoval jako Mnichov – West, postupně rozšiřoval svou přítomnost. Během září bude Ryanair z Memmingemu létat do 19 destinací, přičemž tři jsou sezónní.

Ryanair - Boeing 737-800 - Memmingem
Letoun Ryanair na letišti v Memmingemu (foto: © Allgäu Airport)

Nyní se zdá, že s odchodem nízkonákladové společnosti Transavia z mnichovského letiště, se naskytly vhodné sloty. „Velmi nás těší, že naše příznivé ceny konečně přicházejí také do Mnichova,“ řekl David O’Brien, obchodní ředitel Ryanair, k otevření nové linky z Dublinu. Jaké jsou další plány Ryanairu v Mnichově není jasné.

Podíl nízkonákladových aerolinií je na mnichovském letišti velmi nízký a dosahuje jen sedmi procent. Situaci může změnit další vývoj kolem insolvence společnosti Air Berlin. Ta se má podíl v Mnichově zhruba šesti procent a dosud na letišti uskutečnila okolo 24 000 pohybů ročně.

Letiště v Mnichově - terminál 1 a 2
Letecký pohled na terminál 1 a 2 na mezinárodním letišti v Mnichově (foto: Thomas Kniess/Wikimedia Commons - CC BY-SA 3.0)

V současnosti Ryanair létá celkem na 14 letišť v Německu. Letos v březnu zahájila společnost lety z největšího německého letiště ve Frankfurtu nad Mohanem, kde otevřela základnu. Z velkých letišť v Německu Ryanair již nelétá jen do Düsseldorfu a na berlínské letiště Tegel.

Tomáš Hampl


ZAJÍMAVÉ TRIP REPORTY

Luxair - Dash 8-400

Na křídlech Luxair

Jak vypadá letiště v hlavním městě Lucemburska? Jak probíhá let místní společností Luxair? Převážně fotografický trip report o letu z Lucemburku na London City Airport na palubě Dash 8-400 oboje přibližuje.

Viktoriiny vodopády

S British Airways na jih Afriky

Autor se vydává s britským dopravcem na jih afrického kontinentu, aby navštívil Viktoriiny vodopády. Přes Londýn tedy letí do Johannesburgu a dále se společností Comair do Livingstone. Nad samotnými vodopády pak autor absolvuje ještě vyhlídkový let v Cessně 210.

airBaltic - Tatry/Poprad

Na křídlech airBalticu z TATer

Z letiště Tatry/Poprad cestovat do Pobaltí? Ano, díky nové lince společnosti Air Baltic je to možné. Autor se vydal do Popradu a odtud letěl linkou do Rigy. Zde si ještě odskočil do Vilniusu...

Guam

Low-costem do Mikronésie

Mikronésie nebývá příliš častým cílem cest, nicméně ostrov Guam má dobré letecké spojení s východní Asií i USA. Autor se vydává na tento ostrov ze Soulu s jihokorejskou nízkonákladovou společností Jeju Air.

KLM - MD-11

MD-11: Goodbye Triholer!

Nizozemská společnost KLM připravila vloni v listopadu pro letecké fanoušky poslední vyhlídkové lety s letounem MD-11. Autor, který se na akci vydal z Brna, spopisuje cestu a atmosféru rozlučkového letu.

Eilean Donan Castle

A zase Skotsko...

Skotská krajina a místní města mohou být inspirujícím cílem cesty. Autor se vydal do Skotska studovat a během podnikl okružní cestu, kdy navštívil jezero Loch Ness, hrad Eilean Donan, ostrov Skye a údolí Glen Coe.