Van Air Europe ukončil lety pro FlyMarcheBrněnská letecká společnost Van Air Europe ukončila provoz letů pro italskou firmu FlyMarche. Ukončení spolupráce s FlyMarche potvrdil Airways.cz statutární ředitel Van Air Europe Jan Václavík. Český dopravce zajišťoval se svým L-410 UVP letový provoz pro FlyMarche, který byl tzv. virtuálním dopravcem. V průběhu července byly zahájeny pravidelné lety z letišť v Rimini a Perugii. Samotný FlyMarche uváděl, že se chce zejména zaměřit na lety mezi menšími letišti.

FlyMarche - L-410 UVP
Letoun L-410 UVP společnosti Van Air Europe v barvách FlyMarche (foto: © FlyMarche/Facebook)

Podle letového řádu zveřejněného na webových stránkách FlyMarche společnost provozovala třikrát týdně linku Rimini – Zadar a zpět. Dvakrát týdně vždy v pátek a v neděli společnost létala postupně na trase Rimini – Perugia – Olbia – Perugia – Ancona – Zadar – Rimini. V sobotu pak v modifikované podobě Rimini – Perugia – Elba – Rimini – Ancona – Zadar – Rimini. Ceny letenek se pohybovaly od 60 do 170 eur v závislosti na délce letu. Od začátku září chtěly FlyMarche létat dvakrát denně v pracovních dnech z Perugie na milánské letiště Linate.

FlyMarche - L-410 UVP
Kabina letounu L-410 UVP na lince FlyMarche (foto: © FlyMarche/Facebook)

Tomáš Hampl


ZAJÍMAVÉ TRIP REPORTY

Luxair - Dash 8-400

Na křídlech Luxair

Jak vypadá letiště v hlavním městě Lucemburska? Jak probíhá let místní společností Luxair? Převážně fotografický trip report o letu z Lucemburku na London City Airport na palubě Dash 8-400 oboje přibližuje.

Viktoriiny vodopády

S British Airways na jih Afriky

Autor se vydává s britským dopravcem na jih afrického kontinentu, aby navštívil Viktoriiny vodopády. Přes Londýn tedy letí do Johannesburgu a dále se společností Comair do Livingstone. Nad samotnými vodopády pak autor absolvuje ještě vyhlídkový let v Cessně 210.

airBaltic - Tatry/Poprad

Na křídlech airBalticu z TATer

Z letiště Tatry/Poprad cestovat do Pobaltí? Ano, díky nové lince společnosti Air Baltic je to možné. Autor se vydal do Popradu a odtud letěl linkou do Rigy. Zde si ještě odskočil do Vilniusu...

Guam

Low-costem do Mikronésie

Mikronésie nebývá příliš častým cílem cest, nicméně ostrov Guam má dobré letecké spojení s východní Asií i USA. Autor se vydává na tento ostrov ze Soulu s jihokorejskou nízkonákladovou společností Jeju Air.

KLM - MD-11

MD-11: Goodbye Triholer!

Nizozemská společnost KLM připravila vloni v listopadu pro letecké fanoušky poslední vyhlídkové lety s letounem MD-11. Autor, který se na akci vydal z Brna, spopisuje cestu a atmosféru rozlučkového letu.

Eilean Donan Castle

A zase Skotsko...

Skotská krajina a místní města mohou být inspirujícím cílem cesty. Autor se vydal do Skotska studovat a během podnikl okružní cestu, kdy navštívil jezero Loch Ness, hrad Eilean Donan, ostrov Skye a údolí Glen Coe.