Qatar Airways plánují létat do Prahy s A330Na dnešní tiskové konferenci Qatar Airways v pražském hotelu Hilton představil její šéf Akbar al-Baker katarského dopravce a jeho novou linku do Prahy. Al-Baker vyjádřil spokojenost s dosavadním vývojem počtů rezervací na lince mezi Dauhá a Prahou. Díky rostoucímu počtu rezervací společnost může nasadit větší širokotrupé letadlo. Al-Baker uvedl, že Qatar Airways nasadí na linku do Prahy s novým zimním letovým řádem větší Airbus A330. To bude znamenat výrazné navýšení kapacity oproti nynějšímu Airbus A320 s kapacitou 132 cestujících. Al-Baker uvedl, že Qatar Airways provozuje několik typů širokotrupých letadel lišících se kapacitou, a v případě dostatečné poptávky je společnost připravena v příštím roce vysílat do Prahy i Airbus A350.

Qatar Airways - Airbus A330
Qatar Airways - Airbus A330 (foto: © Qatar Airways)

Al-Baker dále uvedl, že Qatar Airways chce požádat o přidělení práv k provozování druhé denní frekvence do Prahy. Současný letový řád díky dvěma různým časům letů v různých dnech umožňuje zajímavé napojení na další linky dopravce v Dauhá. Zavedení druhé denní frekvence by dále rozšířilo možnosti rychlých přestupů na letišti Hamad International v Dauhá.

Al-Baker dále připomněl, že díky nové lince Qatar Airways se cestujícím z Prahy otevírá celá řada nových destinací, do kterých mohou cestovat jen s jedním přestupem. Týká se to především řady míst v Indii (Goa a další města), v Thajsku (Krabi, Chiang Mai) a dalších zemích. Šéf Qatar Airways rovněž prezentoval zrychlení časů při letech z Prahy do Austrálie s přestupem v Dauhá. Při delších přestupech mohou cestující zdarma prohlídky hlavního města Kataru.

Nové spojení by mělo rovněž podpořit cestováním mezi samotnou Českou republikou a Katarem. Podle katarského velvyslance v CR je zavedení přímé linky přelomovým okamžikem ve vztazích mezi oběma zeměmi. Návštěvu Kataru by rovněž mělo podpořit zrušení víz pro Čechy. V opačném směru by nová linka měla podpořit příjezdy Katarců nejen do Prahy, ale také do českých lázní.

Tomáš Hampl


ZAJÍMAVÉ TRIP REPORTY

Luxair - Dash 8-400

Na křídlech Luxair

Jak vypadá letiště v hlavním městě Lucemburska? Jak probíhá let místní společností Luxair? Převážně fotografický trip report o letu z Lucemburku na London City Airport na palubě Dash 8-400 oboje přibližuje.

Viktoriiny vodopády

S British Airways na jih Afriky

Autor se vydává s britským dopravcem na jih afrického kontinentu, aby navštívil Viktoriiny vodopády. Přes Londýn tedy letí do Johannesburgu a dále se společností Comair do Livingstone. Nad samotnými vodopády pak autor absolvuje ještě vyhlídkový let v Cessně 210.

airBaltic - Tatry/Poprad

Na křídlech airBalticu z TATer

Z letiště Tatry/Poprad cestovat do Pobaltí? Ano, díky nové lince společnosti Air Baltic je to možné. Autor se vydal do Popradu a odtud letěl linkou do Rigy. Zde si ještě odskočil do Vilniusu...

Guam

Low-costem do Mikronésie

Mikronésie nebývá příliš častým cílem cest, nicméně ostrov Guam má dobré letecké spojení s východní Asií i USA. Autor se vydává na tento ostrov ze Soulu s jihokorejskou nízkonákladovou společností Jeju Air.

KLM - MD-11

MD-11: Goodbye Triholer!

Nizozemská společnost KLM připravila vloni v listopadu pro letecké fanoušky poslední vyhlídkové lety s letounem MD-11. Autor, který se na akci vydal z Brna, spopisuje cestu a atmosféru rozlučkového letu.

Eilean Donan Castle

A zase Skotsko...

Skotská krajina a místní města mohou být inspirujícím cílem cesty. Autor se vydal do Skotska studovat a během podnikl okružní cestu, kdy navštívil jezero Loch Ness, hrad Eilean Donan, ostrov Skye a údolí Glen Coe.