Nové destinace airBaltic pro rok 2018Letecká společnost airBaltic počítá v příštím roce s dalším rozšířením své sítě. Tento týden oznámila tato lotyšská aerolinie pět nových destinací pro příští letní sezónu. Koncem března 2018, kdy vstoupí letní letový řád 2018 v platnost, zahájí airBaltic lety z Rigy do Lisabonu (2x týdně), Gdaňsku (3x týdně) a Malagy (2x týdně). Od 21. května 2018 bude společnost nově létat z Rigy do Splitu (2x týdně) a od 3. června do Bordeaux (2x týdně). Lotyšský dopravce plánuje ještě další nové destinace pro léto 2018, které budou oznámeny později.

airBaltic - Bombardier CS300
airBaltic - Bombardier CS300 (foto: © airBaltic)

Podle viceprezidenta společnosti Wolfganga Reusse je zatím letošní rok pro airBaltic vynikající. Letadly airBaltic cestovalo za prvních šest měsíců letošního roku celkem 1,565 mil. pasažérů. Společnost již zařadila do své flotily již sedm nových letadel Bombardier CS300. Rozšiřování sítě linek je klíčovou součástí plánu Horizon 2021, který předpokládá zlepšení leteckého spojení Pobaltí se zbytkem světa.

Státem vlastněné airBaltic v současnosti létají do více než 60 destinací v Evropě, v zemí SNS a na Blízkém východě. Vedle sedmi CS300 společnost dále provozuje 6 letadel Boeing 737-300, 5 Boeing 737-500 a 12 Bombardier Q400. Boeingy 737 mají být do roku 2020 postupně nahrazeny novými letouny CS300.

airBaltic - Bombardier CS300
airBaltic - Bombardier CS300 (foto: © airBaltic)

Tomáš Hampl


ZAJÍMAVÉ TRIP REPORTY

Luxair - Dash 8-400

Na křídlech Luxair

Jak vypadá letiště v hlavním městě Lucemburska? Jak probíhá let místní společností Luxair? Převážně fotografický trip report o letu z Lucemburku na London City Airport na palubě Dash 8-400 oboje přibližuje.

Viktoriiny vodopády

S British Airways na jih Afriky

Autor se vydává s britským dopravcem na jih afrického kontinentu, aby navštívil Viktoriiny vodopády. Přes Londýn tedy letí do Johannesburgu a dále se společností Comair do Livingstone. Nad samotnými vodopády pak autor absolvuje ještě vyhlídkový let v Cessně 210.

airBaltic - Tatry/Poprad

Na křídlech airBalticu z TATer

Z letiště Tatry/Poprad cestovat do Pobaltí? Ano, díky nové lince společnosti Air Baltic je to možné. Autor se vydal do Popradu a odtud letěl linkou do Rigy. Zde si ještě odskočil do Vilniusu...

Guam

Low-costem do Mikronésie

Mikronésie nebývá příliš častým cílem cest, nicméně ostrov Guam má dobré letecké spojení s východní Asií i USA. Autor se vydává na tento ostrov ze Soulu s jihokorejskou nízkonákladovou společností Jeju Air.

KLM - MD-11

MD-11: Goodbye Triholer!

Nizozemská společnost KLM připravila vloni v listopadu pro letecké fanoušky poslední vyhlídkové lety s letounem MD-11. Autor, který se na akci vydal z Brna, spopisuje cestu a atmosféru rozlučkového letu.

Eilean Donan Castle

A zase Skotsko...

Skotská krajina a místní města mohou být inspirujícím cílem cesty. Autor se vydal do Skotska studovat a během podnikl okružní cestu, kdy navštívil jezero Loch Ness, hrad Eilean Donan, ostrov Skye a údolí Glen Coe.