Wizz Air bude létat z Prahy do EilatuNízkonákladová aerolinie Wizz Air dnes oznámila otevření další nové linky z Prahy. Od 2. listopadu bude společnost jednou týdně létat do Eilatu na jihu Izraele. Nová linka bude provozována pouze v zimní sezóně. Odlety z Prahy budou každý čtvrtek v 16:45 s přistáním na letišti Ovda u Eilatu ve 21:55. Zpáteční let bude startovat z Eilatu ve stejný den a na ruzyňském letišti přistane v pátek v 01:55. Ceny jednosměrných letenek začínají při cestě z Prahy pouze s příručním zavazadlem na 939 Kč, nejlevnější zpáteční letenka aktuálně stojí 2018 Kč.

Eilat - pláž
Izraelské letovisko Eilat ležící na břehu Rudého moře (foto: israeltourism/Wikimedia Commons - CC BY-SA 2.0)

Nová destinace je vhodná pro turisty vyhledávající zimní dovolenou u moře. Letenky na novou linku jsou již v prodeji na webu společnosti. Při průměrných zimních teplotách 21 °C až 25 °C nabízí Eilat vedle plavání a potápění v moři také řadu možností outdoorových aktivit. Z města je rovněž možné uskutečnit jednodenní výlet do skalního města Petra v Jordánsku.

Eilat bude po Tel Avivu v pořadí již druhou destinací v Izraeli, do které Wizz Air z Prahy létá. Do Eilatu dosud společnost létala jen ze své základny ve Varšavě, s novým zimním letovým řádem však vedle Prahy přidá také novou linku z Katovic.

Tomáš Hampl


ZAJÍMAVÉ TRIP REPORTY

Luxair - Dash 8-400

Na křídlech Luxair

Jak vypadá letiště v hlavním městě Lucemburska? Jak probíhá let místní společností Luxair? Převážně fotografický trip report o letu z Lucemburku na London City Airport na palubě Dash 8-400 oboje přibližuje.

Viktoriiny vodopády

S British Airways na jih Afriky

Autor se vydává s britským dopravcem na jih afrického kontinentu, aby navštívil Viktoriiny vodopády. Přes Londýn tedy letí do Johannesburgu a dále se společností Comair do Livingstone. Nad samotnými vodopády pak autor absolvuje ještě vyhlídkový let v Cessně 210.

airBaltic - Tatry/Poprad

Na křídlech airBalticu z TATer

Z letiště Tatry/Poprad cestovat do Pobaltí? Ano, díky nové lince společnosti Air Baltic je to možné. Autor se vydal do Popradu a odtud letěl linkou do Rigy. Zde si ještě odskočil do Vilniusu...

Guam

Low-costem do Mikronésie

Mikronésie nebývá příliš častým cílem cest, nicméně ostrov Guam má dobré letecké spojení s východní Asií i USA. Autor se vydává na tento ostrov ze Soulu s jihokorejskou nízkonákladovou společností Jeju Air.

KLM - MD-11

MD-11: Goodbye Triholer!

Nizozemská společnost KLM připravila vloni v listopadu pro letecké fanoušky poslední vyhlídkové lety s letounem MD-11. Autor, který se na akci vydal z Brna, spopisuje cestu a atmosféru rozlučkového letu.

Eilean Donan Castle

A zase Skotsko...

Skotská krajina a místní města mohou být inspirujícím cílem cesty. Autor se vydal do Skotska studovat a během podnikl okružní cestu, kdy navštívil jezero Loch Ness, hrad Eilean Donan, ostrov Skye a údolí Glen Coe.