ALC objednal letouny Boeing 787 a 737 MaxLeasingová společnost Air Lease Corp. (ALC) finalizovala svou objednávku na dva Boeingy 787-9 a 12 letadel Boeing 737 MAX. O uzavření kontraktu dnes informoval americký výrobce Boeing. Předběžná objednávka byla oznámena na letošním Pařížském aerosalonu. Kontrakt vedle dvou Dreamlinerů zahrnuje dodávku pěti letadel 737 MAX 7 a sedm 737 MAX 8. Celkově tak má ALC již objednáno 130 letounů Boeing 737 MAX. Počet objednaných 787 se zvýšil na 49 kusů. Objednané Boeingy 787 budou dodány v roce 2019, dodávka letadel Boeing 737 MAX bude zahájena v roce 2022.

Air Lease Corp.
Boeing 787 Dreamliner v barvách Air Lease Corp. (foto: © Boeing Co.)

Americkou leasingovou společnost Air Lease Corp. založil v roce 2010 americký byznysmen maďarského původu Steven Udvar-Házy. ALC se zaměřuje na nákup a pronájem nových letadel od Airbus a Boeingu. Ke konci loňského roku ALC vlastnila celkem 237 letadel, z čehož 49 bylo širokotrupých. Celková hodnota vlastněných letadel dosáhla 12 miliard dolarů.

Tomáš Hampl


ZAJÍMAVÉ TRIP REPORTY

Luxair - Dash 8-400

Na křídlech Luxair

Jak vypadá letiště v hlavním městě Lucemburska? Jak probíhá let místní společností Luxair? Převážně fotografický trip report o letu z Lucemburku na London City Airport na palubě Dash 8-400 oboje přibližuje.

Viktoriiny vodopády

S British Airways na jih Afriky

Autor se vydává s britským dopravcem na jih afrického kontinentu, aby navštívil Viktoriiny vodopády. Přes Londýn tedy letí do Johannesburgu a dále se společností Comair do Livingstone. Nad samotnými vodopády pak autor absolvuje ještě vyhlídkový let v Cessně 210.

airBaltic - Tatry/Poprad

Na křídlech airBalticu z TATer

Z letiště Tatry/Poprad cestovat do Pobaltí? Ano, díky nové lince společnosti Air Baltic je to možné. Autor se vydal do Popradu a odtud letěl linkou do Rigy. Zde si ještě odskočil do Vilniusu...

Guam

Low-costem do Mikronésie

Mikronésie nebývá příliš častým cílem cest, nicméně ostrov Guam má dobré letecké spojení s východní Asií i USA. Autor se vydává na tento ostrov ze Soulu s jihokorejskou nízkonákladovou společností Jeju Air.

KLM - MD-11

MD-11: Goodbye Triholer!

Nizozemská společnost KLM připravila vloni v listopadu pro letecké fanoušky poslední vyhlídkové lety s letounem MD-11. Autor, který se na akci vydal z Brna, spopisuje cestu a atmosféru rozlučkového letu.

Eilean Donan Castle

A zase Skotsko...

Skotská krajina a místní města mohou být inspirujícím cílem cesty. Autor se vydal do Skotska studovat a během podnikl okružní cestu, kdy navštívil jezero Loch Ness, hrad Eilean Donan, ostrov Skye a údolí Glen Coe.