Společnost Bulgarian Eagle zahájila provozLetecká společnost Bulgarian Eagle získala od bulharského úřadu civilního letectví osvědčení leteckého provozovatele (AOC). Informovala o tom ve čtvrtek mateřská společnost Germania. Poté co byly získány všechny potřebné doklady a uskutečněn demonstrační let, zahájily Bulgarian Eagle provoz. Společnost zatím bude provozovat jeden Airbus A319 (LZ-AOA) pro 150 cestujících, který nese barvy mateřské společnosti Germania. Letoun bude létat na linkách Germania formou wet leasingu.

Bulgarian Eagle - Airbus A319
Airbus A319 společnosti Bulgarian Eagle bude zatím létat v barvách mateřské společnosti Germania (foto: © Germania)

Zatím jediný letoun Airbus A319 bude mít do konce letní sezóny základnu na londýnském letišti Gatwick, odkud bude létat na sezónních linkách Germania do Francie a Řecka. První let se uskutečnil v pátek 4. srpna na lince z Londýna na řecký ostrov Skiathos.

Bulgarian Eagle jsou další zahraniční dceřinou společností Germania. V roce 2012 založila Germania pobočku Gambia Bird, která létala z gambijského hlavního města Banjulu na pravidelných linkách do destinací v západní Africe. Společnost rovněž provozovala lety do Barcelony a Londýna. Po dvou letech kvůli velkému poklesu zájmu způsobenému epidemií nemoci ebola aerolinie ukončila provoz. V roce 2014 založila Germania pobočku ve Švýcarsku, která operuje pod jménem Germania Flug. Tato společnost zajišťuje rovněž lety pro virtuálního dopravce Air Prishtina.

Tomáš Hampl


ZAJÍMAVÉ TRIP REPORTY

Luxair - Dash 8-400

Na křídlech Luxair

Jak vypadá letiště v hlavním městě Lucemburska? Jak probíhá let místní společností Luxair? Převážně fotografický trip report o letu z Lucemburku na London City Airport na palubě Dash 8-400 oboje přibližuje.

Viktoriiny vodopády

S British Airways na jih Afriky

Autor se vydává s britským dopravcem na jih afrického kontinentu, aby navštívil Viktoriiny vodopády. Přes Londýn tedy letí do Johannesburgu a dále se společností Comair do Livingstone. Nad samotnými vodopády pak autor absolvuje ještě vyhlídkový let v Cessně 210.

airBaltic - Tatry/Poprad

Na křídlech airBalticu z TATer

Z letiště Tatry/Poprad cestovat do Pobaltí? Ano, díky nové lince společnosti Air Baltic je to možné. Autor se vydal do Popradu a odtud letěl linkou do Rigy. Zde si ještě odskočil do Vilniusu...

Guam

Low-costem do Mikronésie

Mikronésie nebývá příliš častým cílem cest, nicméně ostrov Guam má dobré letecké spojení s východní Asií i USA. Autor se vydává na tento ostrov ze Soulu s jihokorejskou nízkonákladovou společností Jeju Air.

KLM - MD-11

MD-11: Goodbye Triholer!

Nizozemská společnost KLM připravila vloni v listopadu pro letecké fanoušky poslední vyhlídkové lety s letounem MD-11. Autor, který se na akci vydal z Brna, spopisuje cestu a atmosféru rozlučkového letu.

Eilean Donan Castle

A zase Skotsko...

Skotská krajina a místní města mohou být inspirujícím cílem cesty. Autor se vydal do Skotska studovat a během podnikl okružní cestu, kdy navštívil jezero Loch Ness, hrad Eilean Donan, ostrov Skye a údolí Glen Coe.