Letiště v Brně mělo úspěšné první pololetíMezinárodní letiště v Brně zveřejnilo tento týden přepravní výsledky za první polovinu letošního roku. Letiště odbavilo za prvních šest měsíců roku celkem 153 133 cestujících, což v meziročním srovnání znamená nárůst o 14 procent. V absolutních číslech to bylo o 18 tisíc cestujících více než vloni.

Brno - odletová hala
Odletová hala brněnského letiště Tuřany (foto: © Letiště Brno)

Nárůst počtu pasažérů zaznamenává také pravidelná linka mezi Brnem a Mnichovem. „V porovnání s první polovinou roku 2016 se zvýšil počet cestujících na této lince o 2900, za prvních 6 měsíců letošního roku linku využilo 8400 cestujících, především z podnikové sféry“, uvedl Tomáš Plaček, ředitel Letiště Brno. Společnost bmi regional zvýšila od letošního března počet spojů na 12 letů týdně. Během letních měsíců došlo k redukci na 11 letů týdně.

Nejpopulárnějšími destinacemi pro sezónní a charterové lety zůstávají letoviska v Bulharsku, Řecku a Turecku.

Tomáš Hampl


ZAJÍMAVÉ TRIP REPORTY

Luxair - Dash 8-400

Na křídlech Luxair

Jak vypadá letiště v hlavním městě Lucemburska? Jak probíhá let místní společností Luxair? Převážně fotografický trip report o letu z Lucemburku na London City Airport na palubě Dash 8-400 oboje přibližuje.

Viktoriiny vodopády

S British Airways na jih Afriky

Autor se vydává s britským dopravcem na jih afrického kontinentu, aby navštívil Viktoriiny vodopády. Přes Londýn tedy letí do Johannesburgu a dále se společností Comair do Livingstone. Nad samotnými vodopády pak autor absolvuje ještě vyhlídkový let v Cessně 210.

airBaltic - Tatry/Poprad

Na křídlech airBalticu z TATer

Z letiště Tatry/Poprad cestovat do Pobaltí? Ano, díky nové lince společnosti Air Baltic je to možné. Autor se vydal do Popradu a odtud letěl linkou do Rigy. Zde si ještě odskočil do Vilniusu...

Guam

Low-costem do Mikronésie

Mikronésie nebývá příliš častým cílem cest, nicméně ostrov Guam má dobré letecké spojení s východní Asií i USA. Autor se vydává na tento ostrov ze Soulu s jihokorejskou nízkonákladovou společností Jeju Air.

KLM - MD-11

MD-11: Goodbye Triholer!

Nizozemská společnost KLM připravila vloni v listopadu pro letecké fanoušky poslední vyhlídkové lety s letounem MD-11. Autor, který se na akci vydal z Brna, spopisuje cestu a atmosféru rozlučkového letu.

Eilean Donan Castle

A zase Skotsko...

Skotská krajina a místní města mohou být inspirujícím cílem cesty. Autor se vydal do Skotska studovat a během podnikl okružní cestu, kdy navštívil jezero Loch Ness, hrad Eilean Donan, ostrov Skye a údolí Glen Coe.