Flybe navýší v příštím roce lety do PrahyBritská letecká společnost Flybe, která ve spolupráci se Stobart Air létá od letošního roku pětkrát týdně z londýnského letiště Southend do Prahy oznámila rozšíření letů na této lince. Od počátku letního letového řádu 2018 společnost přidá úterní a sobotní let. Flybe tak bude mezi Southendem a Prahou létat příští léto každý den. Všechny lety budou provozovány, stejně jako letos, letounem Embraer E195 pro 118 cestujících. Letenky na nové lety jsou již v prodeji na webových stránkách Flybe pro část letní sezóny 2018.

Flybe - Embraer 195
Flybe - Embraer 195 (foto: © Flybe)

Navýšení letů je plánováno i na dalších linkách, které Flybe provozuje ze Southendu pro společnost Stobart Air. Rozšíření provozu umožní leasing dalších tří letadel Embraer E195 pro příští rok. Letiště v Southendu vlastní od roku 2008 Stobart Group. Součástí skupiny je také Stobart Air (dříve Aer Arann). Vlastník letiště se prostřednictvím Stobart Air snaží rozvíjet pravidelné lety na letišti v Southendu.

Tomáš Hampl


ZAJÍMAVÉ TRIP REPORTY

Luxair - Dash 8-400

Na křídlech Luxair

Jak vypadá letiště v hlavním městě Lucemburska? Jak probíhá let místní společností Luxair? Převážně fotografický trip report o letu z Lucemburku na London City Airport na palubě Dash 8-400 oboje přibližuje.

Viktoriiny vodopády

S British Airways na jih Afriky

Autor se vydává s britským dopravcem na jih afrického kontinentu, aby navštívil Viktoriiny vodopády. Přes Londýn tedy letí do Johannesburgu a dále se společností Comair do Livingstone. Nad samotnými vodopády pak autor absolvuje ještě vyhlídkový let v Cessně 210.

airBaltic - Tatry/Poprad

Na křídlech airBalticu z TATer

Z letiště Tatry/Poprad cestovat do Pobaltí? Ano, díky nové lince společnosti Air Baltic je to možné. Autor se vydal do Popradu a odtud letěl linkou do Rigy. Zde si ještě odskočil do Vilniusu...

Guam

Low-costem do Mikronésie

Mikronésie nebývá příliš častým cílem cest, nicméně ostrov Guam má dobré letecké spojení s východní Asií i USA. Autor se vydává na tento ostrov ze Soulu s jihokorejskou nízkonákladovou společností Jeju Air.

KLM - MD-11

MD-11: Goodbye Triholer!

Nizozemská společnost KLM připravila vloni v listopadu pro letecké fanoušky poslední vyhlídkové lety s letounem MD-11. Autor, který se na akci vydal z Brna, spopisuje cestu a atmosféru rozlučkového letu.

Eilean Donan Castle

A zase Skotsko...

Skotská krajina a místní města mohou být inspirujícím cílem cesty. Autor se vydal do Skotska studovat a během podnikl okružní cestu, kdy navštívil jezero Loch Ness, hrad Eilean Donan, ostrov Skye a údolí Glen Coe.