Ryanair Sun chce být polskou jedničkou v charterechNízkonákladová společnost Ryanair pokračuje ve svém ohlášeném plánu na otevření charterové pobočky Ryanair Sun v Polsku. Nyní Ryanair zveřejnil další podrobnosti v nově publikované výroční zprávě za poslední finanční rok. „Nová aerolinie zahájí charterové lety z/do Polska v letní sezóně 2018 s úvodní flotilou 5 letadel,“ uvedl Michael O’Leary ve zprávě pro akcionáře. Pro letní sezónu 2019 pak má mít Ryanair Sun již flotilu složenou z více než 15 letadel Boeing 737-800. Ryanair Sun má být aerolinie operující na základě vlastního osvědčení leteckého dopravce (AOC). Podle serveru Puls Biznesu již společnost podala žádost o AOC u polského úřadu pro civilní letectví.

Ryanair Sun
Logo letecké společnosti Ryanair Sun (zdroj: © Ryanair)

Dá se předpokládat, že zahájení letů Ryanair Sun přinese významné přesuny na polském trhu charterové přepravy. Samotný Ryanair očekává, že nová aerolinie se stane jedničkou na polském trhu charterů. Ryanair Sun se bude snažit toho dosáhnout přetažením přepravy klientů hlavních touroperátorů od stávajících dopravců. Server Puls Biznesu tento týden uvedl, že jedním ze zákazníků bude TUI, přičemž s dalšími touroperátory nová aerolinie jedná. Podle serveru Ryanair Sun nabízí touroperátorům vždy celé letadlo, ve kterém pak mohou sami nabízet bloky sedaček menším cestovním kancelářím.

Polský trh charterových letů je podle Puls Biznesu rozdělen mezi tři největší dopravce: Enter Air (1,2 mil. cestujících v roce 2016), Travel Service (1 mil. cestujících) a Small Planet Airlines (879 tisíc cestujících). Na ostatní letecké společnosti připadá pak necelých 14 procent trhu.

Tomáš Hampl


ZAJÍMAVÉ TRIP REPORTY

Luxair - Dash 8-400

Na křídlech Luxair

Jak vypadá letiště v hlavním městě Lucemburska? Jak probíhá let místní společností Luxair? Převážně fotografický trip report o letu z Lucemburku na London City Airport na palubě Dash 8-400 oboje přibližuje.

Viktoriiny vodopády

S British Airways na jih Afriky

Autor se vydává s britským dopravcem na jih afrického kontinentu, aby navštívil Viktoriiny vodopády. Přes Londýn tedy letí do Johannesburgu a dále se společností Comair do Livingstone. Nad samotnými vodopády pak autor absolvuje ještě vyhlídkový let v Cessně 210.

airBaltic - Tatry/Poprad

Na křídlech airBalticu z TATer

Z letiště Tatry/Poprad cestovat do Pobaltí? Ano, díky nové lince společnosti Air Baltic je to možné. Autor se vydal do Popradu a odtud letěl linkou do Rigy. Zde si ještě odskočil do Vilniusu...

Guam

Low-costem do Mikronésie

Mikronésie nebývá příliš častým cílem cest, nicméně ostrov Guam má dobré letecké spojení s východní Asií i USA. Autor se vydává na tento ostrov ze Soulu s jihokorejskou nízkonákladovou společností Jeju Air.

KLM - MD-11

MD-11: Goodbye Triholer!

Nizozemská společnost KLM připravila vloni v listopadu pro letecké fanoušky poslední vyhlídkové lety s letounem MD-11. Autor, který se na akci vydal z Brna, spopisuje cestu a atmosféru rozlučkového letu.

Eilean Donan Castle

A zase Skotsko...

Skotská krajina a místní města mohou být inspirujícím cílem cesty. Autor se vydal do Skotska studovat a během podnikl okružní cestu, kdy navštívil jezero Loch Ness, hrad Eilean Donan, ostrov Skye a údolí Glen Coe.