Malé letadlo nouzově přistálo na pláži u Lisabonu, zabilo dva lidiNa pláži jižně od portugalské metropole Lisabonu dnes nouzově přistálo dvoumístné letadlo Cessna 152. Při nouzovém přistání došlo k zabití dvou osob. V době přistání se na pláži v oblasti Costa da Caparica opalovaly stovky lidí. Nouzové přistání letounu vyvolalo paniku, řada lidí se snažila utéct před nebezpečím do moře. Podle zpráv agentur letoun před přistáním přelétal těsně nad lidmi. Podle svědků letoun nejdříve zasáhl 50ti letého muže, který zemřel. Následně zhruba po 50 metrech zabilo křídlo osmileté dítě. Pilot a další člověk v letounu nebyly při nouzovém přistání zraněni. Pilot byl po přistání slovně napadán několika přihlížejícími, rychlý příjezd policie zabránil jeho fyzické inzultaci. Letoun místního aeroklubu pilotoval údajně zkušený pilot se stovkami nalétaných hodin.

Tomáš Hampl


ZAJÍMAVÉ TRIP REPORTY

Luxair - Dash 8-400

Na křídlech Luxair

Jak vypadá letiště v hlavním městě Lucemburska? Jak probíhá let místní společností Luxair? Převážně fotografický trip report o letu z Lucemburku na London City Airport na palubě Dash 8-400 oboje přibližuje.

Viktoriiny vodopády

S British Airways na jih Afriky

Autor se vydává s britským dopravcem na jih afrického kontinentu, aby navštívil Viktoriiny vodopády. Přes Londýn tedy letí do Johannesburgu a dále se společností Comair do Livingstone. Nad samotnými vodopády pak autor absolvuje ještě vyhlídkový let v Cessně 210.

airBaltic - Tatry/Poprad

Na křídlech airBalticu z TATer

Z letiště Tatry/Poprad cestovat do Pobaltí? Ano, díky nové lince společnosti Air Baltic je to možné. Autor se vydal do Popradu a odtud letěl linkou do Rigy. Zde si ještě odskočil do Vilniusu...

Guam

Low-costem do Mikronésie

Mikronésie nebývá příliš častým cílem cest, nicméně ostrov Guam má dobré letecké spojení s východní Asií i USA. Autor se vydává na tento ostrov ze Soulu s jihokorejskou nízkonákladovou společností Jeju Air.

KLM - MD-11

MD-11: Goodbye Triholer!

Nizozemská společnost KLM připravila vloni v listopadu pro letecké fanoušky poslední vyhlídkové lety s letounem MD-11. Autor, který se na akci vydal z Brna, spopisuje cestu a atmosféru rozlučkového letu.

Eilean Donan Castle

A zase Skotsko...

Skotská krajina a místní města mohou být inspirujícím cílem cesty. Autor se vydal do Skotska studovat a během podnikl okružní cestu, kdy navštívil jezero Loch Ness, hrad Eilean Donan, ostrov Skye a údolí Glen Coe.