Croatia Airlines zavádějí „nízkonákladový tarif“Chorvatská letecké společnost Croatia Airlines oznámila tento týden zavedení nového tarifu „FlyEasy“, který je určen pro cesty pouze s příručním zavazadlem. Maximální váha kabinového zavazadla je 8 kg, přičemž za poplatek je možné si připlatit zapsané zavazadlo. Na vnitrostátních linkách je výše tohoto poplatku 80 kun, na mezinárodních pak 30 euro. Na rozdíl od některých jiných aerolinií s podobnými tarify zahrnuje FlyEasy palubní občerstvení i možnost výběru místa sedadla v letadle. Nový tarif doplňuje stávající tarifů společnosti, kterými jsou FlyOpti, FlyFlexi a FlyBizz.

Croatia Airlines - tarify
Přehled druhů tarifů Croatia Airlines (zdroj: croatiaairlines.com)

Croatia Airlines tak následuje další klasické letecké společnosti, které tento tarif zavedly. V posledních měsících se nabídka podobných tarifů objevila i u leteckých společností Adria Airways a Air Serbia.

Croatia Airlines - Airbus A319
Croatia Airlines - Airbus A319 (foto: Alf van Beem/Wikipedia Commons - CC0)

Tomáš Hampl


ZAJÍMAVÉ TRIP REPORTY

Luxair - Dash 8-400

Na křídlech Luxair

Jak vypadá letiště v hlavním městě Lucemburska? Jak probíhá let místní společností Luxair? Převážně fotografický trip report o letu z Lucemburku na London City Airport na palubě Dash 8-400 oboje přibližuje.

Viktoriiny vodopády

S British Airways na jih Afriky

Autor se vydává s britským dopravcem na jih afrického kontinentu, aby navštívil Viktoriiny vodopády. Přes Londýn tedy letí do Johannesburgu a dále se společností Comair do Livingstone. Nad samotnými vodopády pak autor absolvuje ještě vyhlídkový let v Cessně 210.

airBaltic - Tatry/Poprad

Na křídlech airBalticu z TATer

Z letiště Tatry/Poprad cestovat do Pobaltí? Ano, díky nové lince společnosti Air Baltic je to možné. Autor se vydal do Popradu a odtud letěl linkou do Rigy. Zde si ještě odskočil do Vilniusu...

Guam

Low-costem do Mikronésie

Mikronésie nebývá příliš častým cílem cest, nicméně ostrov Guam má dobré letecké spojení s východní Asií i USA. Autor se vydává na tento ostrov ze Soulu s jihokorejskou nízkonákladovou společností Jeju Air.

KLM - MD-11

MD-11: Goodbye Triholer!

Nizozemská společnost KLM připravila vloni v listopadu pro letecké fanoušky poslední vyhlídkové lety s letounem MD-11. Autor, který se na akci vydal z Brna, spopisuje cestu a atmosféru rozlučkového letu.

Eilean Donan Castle

A zase Skotsko...

Skotská krajina a místní města mohou být inspirujícím cílem cesty. Autor se vydal do Skotska studovat a během podnikl okružní cestu, kdy navštívil jezero Loch Ness, hrad Eilean Donan, ostrov Skye a údolí Glen Coe.