Suchoj dodá Superjety 100 do ZambieV rámci letošního aerosalonu MASK 2017 byl rovněž uzavřen kontrakt na dodávku letadel Suchoj Superjet 100 (SSJ 100) do Zambie. O uzavření dohody informoval v pátek Jurij Slusar, šéf ruské letecké korporace OAK, pod kterou spadá i Suchoj. Podle Slusara bude do Zambie dodáno pět letadel SSJ 100. Čtyři letouny budou určeny pro novou státní zambijskou leteckou společnost. Pátý Superjet 100 bude dodán jako vládní letoun, který bude ve VIP verzi sloužit přepravě prezidenta Zambie a vládních činitelů. Součástí kontraktu je i opce na dalších deset letadel SSJ100.

Suchoj Superjet 100
Letoun Suchoj Superjet 100 v barvách výrobce (foto: © SuperJet International)

Ruský Suchoj se již delší dobu nabízí letouny Superjet 100 africkým zákazníkům. Zájem dosud projevily společnosti v Egyptě, Ghaně, Nigérii, Namibii či Tanzánii. Zambie je však nyní první zemí na kontinentu, kam budou ruské letouny SSJ100 dodávány a to již od začátku příštího roku.

Tomáš Hampl


ZAJÍMAVÉ TRIP REPORTY

Luxair - Dash 8-400

Na křídlech Luxair

Jak vypadá letiště v hlavním městě Lucemburska? Jak probíhá let místní společností Luxair? Převážně fotografický trip report o letu z Lucemburku na London City Airport na palubě Dash 8-400 oboje přibližuje.

Viktoriiny vodopády

S British Airways na jih Afriky

Autor se vydává s britským dopravcem na jih afrického kontinentu, aby navštívil Viktoriiny vodopády. Přes Londýn tedy letí do Johannesburgu a dále se společností Comair do Livingstone. Nad samotnými vodopády pak autor absolvuje ještě vyhlídkový let v Cessně 210.

airBaltic - Tatry/Poprad

Na křídlech airBalticu z TATer

Z letiště Tatry/Poprad cestovat do Pobaltí? Ano, díky nové lince společnosti Air Baltic je to možné. Autor se vydal do Popradu a odtud letěl linkou do Rigy. Zde si ještě odskočil do Vilniusu...

Guam

Low-costem do Mikronésie

Mikronésie nebývá příliš častým cílem cest, nicméně ostrov Guam má dobré letecké spojení s východní Asií i USA. Autor se vydává na tento ostrov ze Soulu s jihokorejskou nízkonákladovou společností Jeju Air.

KLM - MD-11

MD-11: Goodbye Triholer!

Nizozemská společnost KLM připravila vloni v listopadu pro letecké fanoušky poslední vyhlídkové lety s letounem MD-11. Autor, který se na akci vydal z Brna, spopisuje cestu a atmosféru rozlučkového letu.

Eilean Donan Castle

A zase Skotsko...

Skotská krajina a místní města mohou být inspirujícím cílem cesty. Autor se vydal do Skotska studovat a během podnikl okružní cestu, kdy navštívil jezero Loch Ness, hrad Eilean Donan, ostrov Skye a údolí Glen Coe.