Praha získá spojení s London City AirportLetecká společnost British Airways rozšíří na podzim své lety do Prahy o novou linku z London City Airport. Praha tak bude mít poprvé v historii přímé letecké spojení s tímto letištěm, které se nachází v blízkosti londýnské finanční čtvrti Canary Wharf. Toto letiště rovněž leží nejblíže centru samotné britské metropole. Díky nové lince získá Praha od podzimu pravidelné letecké spojení se všemi šesti londýnskými letišti (v současnosti se již létá na Heathrow, Stansted, Gatwick, Luton a Southend).

BA CityFlyer - Embraer 190
Embraer 190 společnosti BA CityFlyer v barvách British Airways (foto: © Stuart Bailey - www.StuartBaileyPhoto.com)

Nová linka bude provozována od 29. října 2017 šestkrát týdně dceřinou aerolinií BA CityFlyer. Ve všední dny bude na lince BA7339 létat Embraer 190 pro 98 cestujících. Letoun bude odlétat z London City Airport v 11:15 místního čas a v Praze přistane ve 14:10. Z ruzyňského letiště bude jako linka BA7338 odlétat ve 14:50 s přistáním v Londýně v 15:45. V neděli bude spojení obsluhovat menší Embraer 170 s odletem z Londýna v 15:15 a zpátečním letem z Prahy v 19:45. Na všech letech bude vedle ekonomické třídy k dispozici i business třída Club Europe.

Letenky na nové spojení jsou od včerejšího dne k dispozici v rezervačních systémech. Ceny za zpáteční letenku začínají na 3300 Kč při cestě s palubním zavazadlem. Přestože ceny letenek jsou o něco vyšší v porovnání s nízkonákladovými spoji na jiná londýnská letiště, může být let na London City Airport díky rychlejšímu odbavení a dopravnímu napojení na veřejnou dopravu zajímavou alternativou nejen při cestách do východního Londýna, ale i do centra britské metropole. Očekává se, že novou linku může využít kolem padesáti tisíc cestující ročně v obou směrech.

BA CityFlyer - Embraer 190
Letoun Embraer společnosti BA CityFlyer a londýnská O2 Arena a čtvrť Canary Wharf (foto: © Nick Morrish/British Airways)

BA CityFlyer je dceřiná letecká společnost British Airways, která se zaměřuje na provoz linek z London City Airport. Od loňského roku létá také z londýnského letiště Stansted a letos tato aerolinie ohlásila sezónní lety z Manchesteru a dalších britských měst. Flotila BA CityFlyer se v současnosti skládá ze šesti letadel Embraer 170 a čtrnácti Embraer 190. V loňském roce společnost přepravila celkem 2,19 milionu cestujících.

London City Airport - letecký pohled
Letecký pohled na ranvej na letišti London City Airport (foto: Frans Zwart/Wikimedia Commons - GFDL 1.2)

Tomáš Hampl


ZAJÍMAVÉ TRIP REPORTY

Luxair - Dash 8-400

Na křídlech Luxair

Jak vypadá letiště v hlavním městě Lucemburska? Jak probíhá let místní společností Luxair? Převážně fotografický trip report o letu z Lucemburku na London City Airport na palubě Dash 8-400 oboje přibližuje.

Viktoriiny vodopády

S British Airways na jih Afriky

Autor se vydává s britským dopravcem na jih afrického kontinentu, aby navštívil Viktoriiny vodopády. Přes Londýn tedy letí do Johannesburgu a dále se společností Comair do Livingstone. Nad samotnými vodopády pak autor absolvuje ještě vyhlídkový let v Cessně 210.

airBaltic - Tatry/Poprad

Na křídlech airBalticu z TATer

Z letiště Tatry/Poprad cestovat do Pobaltí? Ano, díky nové lince společnosti Air Baltic je to možné. Autor se vydal do Popradu a odtud letěl linkou do Rigy. Zde si ještě odskočil do Vilniusu...

Guam

Low-costem do Mikronésie

Mikronésie nebývá příliš častým cílem cest, nicméně ostrov Guam má dobré letecké spojení s východní Asií i USA. Autor se vydává na tento ostrov ze Soulu s jihokorejskou nízkonákladovou společností Jeju Air.

KLM - MD-11

MD-11: Goodbye Triholer!

Nizozemská společnost KLM připravila vloni v listopadu pro letecké fanoušky poslední vyhlídkové lety s letounem MD-11. Autor, který se na akci vydal z Brna, spopisuje cestu a atmosféru rozlučkového letu.

Eilean Donan Castle

A zase Skotsko...

Skotská krajina a místní města mohou být inspirujícím cílem cesty. Autor se vydal do Skotska studovat a během podnikl okružní cestu, kdy navštívil jezero Loch Ness, hrad Eilean Donan, ostrov Skye a údolí Glen Coe.