Letiště v Košicích hlásí růst o 11 procentKošické letiště v 1. pololetí letošního roku odbavilo 187 126 cestujících, což v porovnání se stejným obdobím loňského roku znamenalo nárůst o 11 procent. V absolutních číslech prošlo letištěm o 18 384 cestujících více než před rokem. Počet cestujících na pravidelných linkách meziročně vzrostl o 8 procent na 171 122. V 1. pololetí roku mělo letiště pravidelné linky s Bratislavou, Prahou, Kyjevem, Londýnem, Sheffieldem, Kolínem nad Rýnem, Tel Avivem, Varšavou a Istanbulem. Počet odbavených cestujících na charterových spojích stoupl o 65 procent na 14 503. Podle výkonného ředitele košického letiště Michala Tmeje se jedná o nejlepší přepravní výsledky za 1. pololetí od roku 2008. Podle Tmeje byl růst generován ideálním mixem čtyř síťových dopravců, nízkonákladových dopravců a zlepšující se situaci u charterových letů.

Letiště Košice - terminál
Mezinárodní letiště v Košicích (foto: Igor Bubin/Wikimedia Commons - GFDL 1.2)

Tomáš Hampl


ZAJÍMAVÉ TRIP REPORTY

Luxair - Dash 8-400

Na křídlech Luxair

Jak vypadá letiště v hlavním městě Lucemburska? Jak probíhá let místní společností Luxair? Převážně fotografický trip report o letu z Lucemburku na London City Airport na palubě Dash 8-400 oboje přibližuje.

Viktoriiny vodopády

S British Airways na jih Afriky

Autor se vydává s britským dopravcem na jih afrického kontinentu, aby navštívil Viktoriiny vodopády. Přes Londýn tedy letí do Johannesburgu a dále se společností Comair do Livingstone. Nad samotnými vodopády pak autor absolvuje ještě vyhlídkový let v Cessně 210.

airBaltic - Tatry/Poprad

Na křídlech airBalticu z TATer

Z letiště Tatry/Poprad cestovat do Pobaltí? Ano, díky nové lince společnosti Air Baltic je to možné. Autor se vydal do Popradu a odtud letěl linkou do Rigy. Zde si ještě odskočil do Vilniusu...

Guam

Low-costem do Mikronésie

Mikronésie nebývá příliš častým cílem cest, nicméně ostrov Guam má dobré letecké spojení s východní Asií i USA. Autor se vydává na tento ostrov ze Soulu s jihokorejskou nízkonákladovou společností Jeju Air.

KLM - MD-11

MD-11: Goodbye Triholer!

Nizozemská společnost KLM připravila vloni v listopadu pro letecké fanoušky poslední vyhlídkové lety s letounem MD-11. Autor, který se na akci vydal z Brna, spopisuje cestu a atmosféru rozlučkového letu.

Eilean Donan Castle

A zase Skotsko...

Skotská krajina a místní města mohou být inspirujícím cílem cesty. Autor se vydal do Skotska studovat a během podnikl okružní cestu, kdy navštívil jezero Loch Ness, hrad Eilean Donan, ostrov Skye a údolí Glen Coe.