Eurowings nabídne lety z Vídně do AgádíruNízkonákladová společnost Eurowings rozšíří na podzim nabídku letů ze své základny ve Vídni o spojení do Agádíru na jihu Maroka. Nová linka bude provozována od 4. listopadu 2017 jednou týdně. Na trase bude létat letoun Airbus A319 v konfiguraci pro 138 cestujících. Odlety z Vídně jsou plánovány vždy na sobotu 12:40, přičemž let bude trvat čtyři a půl hodiny. Nové lety Eurowings budou konkurovat lince rakouské společnost Niki, které létají do Agádíru rovněž jednou týdně a spojením Austrian Airlines a Niki do Marrákeše.

Eurowings - Airbus A319
Eurowings - Airbus A319 (foto: Mark Harkin/Wikimedia Commons - CC BY 2.0)

Podle tiskové zprávy Eurowings nabízí společnost cestujícím z Vídně "hustou síť tras, která kombinuje oblíbené destinace pro dovolené a atraktivní metropole pro víkendové, obchodní a pracovní cesty". Eurowings jsou v Rakousku zastoupeny vlastní základnou vedle Vídně také v Salcburku. Otevření rakouských základen a báze v Palma de Mallorce představuje začátek celoevropské expanze Eurowings. Formálně jsou lety z Vídně a Salzburgu zajišťovány Eurowings Europe, v Rakousku registrovanou dceřinou společností Lufthansy.

Agádír - pobřeží
Agadirská marina a dlouhé písečné pláže (foto: Michel Terrier/Wikimedia Commons - CC0 1.0)

Agadir, který je oblíbeným turistickým cílem, leží na jihu Maroka na pobřeží Atlantského Oceánu. Za městem se tyčí pohoří Atlas, odtud návštěvníci mohou zamířit také na Saharu. V roce 1960 zemětřesení zničilo starý Agádír. Následně bylo vystavěno město znovu podle moderních hledisek, s ulicemi v šachovnicovém vzoru, moderním přístavem a dobrou infrastrukturou. Lety do Agádíru je možné rezervovat prostřednictvím webu a mobilní aplikace Eurowings. Aerolinie prostřednictvím touroperátora Eurowings Holiday nabízejí pobytové zájezdy do tohoto marockého města.

Tomáš Hampl


ZAJÍMAVÉ TRIP REPORTY

Luxair - Dash 8-400

Na křídlech Luxair

Jak vypadá letiště v hlavním městě Lucemburska? Jak probíhá let místní společností Luxair? Převážně fotografický trip report o letu z Lucemburku na London City Airport na palubě Dash 8-400 oboje přibližuje.

Viktoriiny vodopády

S British Airways na jih Afriky

Autor se vydává s britským dopravcem na jih afrického kontinentu, aby navštívil Viktoriiny vodopády. Přes Londýn tedy letí do Johannesburgu a dále se společností Comair do Livingstone. Nad samotnými vodopády pak autor absolvuje ještě vyhlídkový let v Cessně 210.

airBaltic - Tatry/Poprad

Na křídlech airBalticu z TATer

Z letiště Tatry/Poprad cestovat do Pobaltí? Ano, díky nové lince společnosti Air Baltic je to možné. Autor se vydal do Popradu a odtud letěl linkou do Rigy. Zde si ještě odskočil do Vilniusu...

Guam

Low-costem do Mikronésie

Mikronésie nebývá příliš častým cílem cest, nicméně ostrov Guam má dobré letecké spojení s východní Asií i USA. Autor se vydává na tento ostrov ze Soulu s jihokorejskou nízkonákladovou společností Jeju Air.

KLM - MD-11

MD-11: Goodbye Triholer!

Nizozemská společnost KLM připravila vloni v listopadu pro letecké fanoušky poslední vyhlídkové lety s letounem MD-11. Autor, který se na akci vydal z Brna, spopisuje cestu a atmosféru rozlučkového letu.

Eilean Donan Castle

A zase Skotsko...

Skotská krajina a místní města mohou být inspirujícím cílem cesty. Autor se vydal do Skotska studovat a během podnikl okružní cestu, kdy navštívil jezero Loch Ness, hrad Eilean Donan, ostrov Skye a údolí Glen Coe.