Qatar Airways objednaly chartery pro cestující v Saúdské ArábiiPřerušení diplomatických styků a ze strany pěti arabských zemí vůči Kataru a s ním spojené přerušení veškeré dopravy zkomplikovalo provoz Qatar Airways. Pro přepravu svých cestujících uvízlých v Saúdské Arábii si společnost objednala charterové lety u Oman Air. V průběhu úterý uskutečnil ománský dopravce tři lety z Maskatu do Džiddy a zpět. Pasažéry těchto letů pak z Maskatu do Dohy již přepravily Qatar Airways. Ve středu zajistily Kuwait Airways přepravu dalších cestujících ze Saúdské Arábie charterovým letem do Kuvajtu.


Uzavřená kancelář Qatar Airways v Rijádu

Po pondělním přerušení diplomatických styků mezi Saúdskou Arábií a Katarem zrušil saúdskoarabský úřad civilního letectví Qatar Airways povolení k letům do země a nařídil do 48 hodin uzavřít všechny kanceláře společnosti. Před roztržkou provozovaly Qatar Airways pravidelné lety do devíti destinací v Saúdské Arábii.


Uzavřená kancelář Qatar Airways v Rijádu

Tomáš Hampl


ZAJÍMAVÉ TRIP REPORTY

Luxair - Dash 8-400

Na křídlech Luxair

Jak vypadá letiště v hlavním městě Lucemburska? Jak probíhá let místní společností Luxair? Převážně fotografický trip report o letu z Lucemburku na London City Airport na palubě Dash 8-400 oboje přibližuje.

Viktoriiny vodopády

S British Airways na jih Afriky

Autor se vydává s britským dopravcem na jih afrického kontinentu, aby navštívil Viktoriiny vodopády. Přes Londýn tedy letí do Johannesburgu a dále se společností Comair do Livingstone. Nad samotnými vodopády pak autor absolvuje ještě vyhlídkový let v Cessně 210.

airBaltic - Tatry/Poprad

Na křídlech airBalticu z TATer

Z letiště Tatry/Poprad cestovat do Pobaltí? Ano, díky nové lince společnosti Air Baltic je to možné. Autor se vydal do Popradu a odtud letěl linkou do Rigy. Zde si ještě odskočil do Vilniusu...

Guam

Low-costem do Mikronésie

Mikronésie nebývá příliš častým cílem cest, nicméně ostrov Guam má dobré letecké spojení s východní Asií i USA. Autor se vydává na tento ostrov ze Soulu s jihokorejskou nízkonákladovou společností Jeju Air.

KLM - MD-11

MD-11: Goodbye Triholer!

Nizozemská společnost KLM připravila vloni v listopadu pro letecké fanoušky poslední vyhlídkové lety s letounem MD-11. Autor, který se na akci vydal z Brna, spopisuje cestu a atmosféru rozlučkového letu.

Eilean Donan Castle

A zase Skotsko...

Skotská krajina a místní města mohou být inspirujícím cílem cesty. Autor se vydal do Skotska studovat a během podnikl okružní cestu, kdy navštívil jezero Loch Ness, hrad Eilean Donan, ostrov Skye a údolí Glen Coe.