Počet cestujících Wizz Air skokově vzrostl o 22 procentPříznivé přepravní výsledky za květen oznámila nízkonákladová aerolinie Wizz Air. V pátém měsíci společnost přepravila 2,4 milionu cestujících, což v meziročním srovnání bylo o 22,2 procenta více. V absolutních číslech to bylo v květnu 2017 o 436 tisíc cestujících více než před rokem. Vytížení letadel dále vzrostlo o jeden procentní bod na 91,1 procent. Od začátku letošního roku si Wizz Air drží pozici nejrychleji rostoucí evropské letecké společnosti.

Wizz Air - Airbus A320
Wizz Air - Airbus A320 (foto: Anna Zvereva/Wikimedia Commons - CC BY-SA 2.0)

Wizz Air, který v polovině května oslavil 13. výročí zahájení provozu, je v současnosti největší leteckou společností v zemích východní Evropy (s výjimkou Ruska). Aerolinie v současnosti provozuje 63 letadel Airbus A320 a 18 Airbus A321, se kterými létá z 28 základen do 140 destinací. Klíčovými trhy jsou pro Wizz Air zejména Polsko, Rumunskou a Maďarsko, kde bázuje nejvíce letadel. Rychle roste také význam základen v zemích bývalé Jugoslávie (Srbsko, Makedonie a Bosna a Hercegovina). Příští měsíc pak Wizz Air otevře svou první základnu v západní Evropě, která bude na londýnském letišti Luton.

Tomáš Hampl


ZAJÍMAVÉ TRIP REPORTY

Luxair - Dash 8-400

Na křídlech Luxair

Jak vypadá letiště v hlavním městě Lucemburska? Jak probíhá let místní společností Luxair? Převážně fotografický trip report o letu z Lucemburku na London City Airport na palubě Dash 8-400 oboje přibližuje.

Viktoriiny vodopády

S British Airways na jih Afriky

Autor se vydává s britským dopravcem na jih afrického kontinentu, aby navštívil Viktoriiny vodopády. Přes Londýn tedy letí do Johannesburgu a dále se společností Comair do Livingstone. Nad samotnými vodopády pak autor absolvuje ještě vyhlídkový let v Cessně 210.

airBaltic - Tatry/Poprad

Na křídlech airBalticu z TATer

Z letiště Tatry/Poprad cestovat do Pobaltí? Ano, díky nové lince společnosti Air Baltic je to možné. Autor se vydal do Popradu a odtud letěl linkou do Rigy. Zde si ještě odskočil do Vilniusu...

Guam

Low-costem do Mikronésie

Mikronésie nebývá příliš častým cílem cest, nicméně ostrov Guam má dobré letecké spojení s východní Asií i USA. Autor se vydává na tento ostrov ze Soulu s jihokorejskou nízkonákladovou společností Jeju Air.

KLM - MD-11

MD-11: Goodbye Triholer!

Nizozemská společnost KLM připravila vloni v listopadu pro letecké fanoušky poslední vyhlídkové lety s letounem MD-11. Autor, který se na akci vydal z Brna, spopisuje cestu a atmosféru rozlučkového letu.

Eilean Donan Castle

A zase Skotsko...

Skotská krajina a místní města mohou být inspirujícím cílem cesty. Autor se vydal do Skotska studovat a během podnikl okružní cestu, kdy navštívil jezero Loch Ness, hrad Eilean Donan, ostrov Skye a údolí Glen Coe.