Krátce: Air Serbia, Air Nordica a Wow AirAir Serbia létá od 1. června 2017 z Bělehradu do Benátek. Nová linka je provozována čtyřikrát týdně letounem ATR 72-200 pro 66 cestujících. Letecké spojení Bělehradu a Benátek bylo obnoveno po 27 letech. Benátky jsou po Římu-Fiumicinu a Milánu-Malpense třetí destinací Air Serbia v Itálii.

Nordica - Bombardier CRJ700
Nordica - Bombardier CRJ700 (foto: Pedro Aragão/Wikimedia Commons - CC BY-SA 3.0)

Estonská společnost Nordica otevřela svou první linku do Ruska. Nové spojení Tallinn - Petrohrad je provozováno od 15. května 2017. V červnu bude linka operována šestkrát týdně letounem Bombardier CRJ700 pro 70 pasažerů. V průběhu letních měsíců počítá letový řád s navýšením až na 13 letů týdně.

Islandská nízkonákladová aerolinie Wow Air otevřela 2. června novou linku z Reykjavíku do Bruselu. Linka bude zprvu provozována čtyřikrát týdně Airbus A321, od 13. června dojde k navýšení na denní spojení. Mezi Reykjavíkem a Bruselem létá rovněž denně společnost Icelandair s letounem Boeing 757-200. Brusel je v pořadí 19. evropskou destinací Wow Air.

Zveřejnil(a) Brussels Airport dne 2. červen 2017

Uvítání prvního letu Wow Air na bruselském letišti (foto: Brussels Airport/Facebook)

Tomáš Hampl


ZAJÍMAVÉ TRIP REPORTY

Luxair - Dash 8-400

Na křídlech Luxair

Jak vypadá letiště v hlavním městě Lucemburska? Jak probíhá let místní společností Luxair? Převážně fotografický trip report o letu z Lucemburku na London City Airport na palubě Dash 8-400 oboje přibližuje.

Viktoriiny vodopády

S British Airways na jih Afriky

Autor se vydává s britským dopravcem na jih afrického kontinentu, aby navštívil Viktoriiny vodopády. Přes Londýn tedy letí do Johannesburgu a dále se společností Comair do Livingstone. Nad samotnými vodopády pak autor absolvuje ještě vyhlídkový let v Cessně 210.

airBaltic - Tatry/Poprad

Na křídlech airBalticu z TATer

Z letiště Tatry/Poprad cestovat do Pobaltí? Ano, díky nové lince společnosti Air Baltic je to možné. Autor se vydal do Popradu a odtud letěl linkou do Rigy. Zde si ještě odskočil do Vilniusu...

Guam

Low-costem do Mikronésie

Mikronésie nebývá příliš častým cílem cest, nicméně ostrov Guam má dobré letecké spojení s východní Asií i USA. Autor se vydává na tento ostrov ze Soulu s jihokorejskou nízkonákladovou společností Jeju Air.

KLM - MD-11

MD-11: Goodbye Triholer!

Nizozemská společnost KLM připravila vloni v listopadu pro letecké fanoušky poslední vyhlídkové lety s letounem MD-11. Autor, který se na akci vydal z Brna, spopisuje cestu a atmosféru rozlučkového letu.

Eilean Donan Castle

A zase Skotsko...

Skotská krajina a místní města mohou být inspirujícím cílem cesty. Autor se vydal do Skotska studovat a během podnikl okružní cestu, kdy navštívil jezero Loch Ness, hrad Eilean Donan, ostrov Skye a údolí Glen Coe.