Eurowings otevřel linku do Las VegasNízkonákladová společnost Eurowings zahájila v pátek 2. června lety do Las Vegas. Nová pravidelná linka z Kolína nad Rýnem je během letní sezóny provozována dvakrát týdně vždy v pondělí a v pátek letounem Airbus A330. Společnost tak úspěšně pokračuje v rozšiřování programu dálkových letů. Las Vegas je po Miami druhou destinací Eurowings v USA. Začátkem července pak německý dopravce dále zahájí lety do Orlanda na Floridě a Seattlu na západním pobřeží USA. Letenky do USA mohou cestující rezervovat ve třech tarifech – Basic, Smart a Best, které se líší úrovní služeb. V tarifu Basic je základní cena jednosměrné letenky do Las Vegas stanovena na 199 euro.

Eurowings - zahájení letů do Las Vegas
Odlet prvního letu Eurowings do Las Vegas na letišti v Kolíně nad Rýnem (foto: © Flughafen Köln/Bonn)

Las Vegas je atraktivní a turisty oblíbenou destinací. V loňském roce zde zaznamenali 42,9 mil. návštěvníků. Las Vegas, dříve město zlatokopů a díky zdrojům podzemní vody také významná zastávka při cestách na západní pobřeží, se ve 20. století přeměnil v centrum hazardních her a zábavního průmyslu. Tepna Las Vegas, pověstný Strip, je známá roztodivnými hotely, které jsou často kopiemi historických staveb. Turisty láká i okolí města, nedaleko je známá přehrada Hoover Dam a vyhledávaný Grand Canyon.

Las Vegas
Známý Strip je srdcem Las Vegas (foto: PatternPictures/Pixabay - CC0 Public Domain)

Tomáš Hampl


ZAJÍMAVÉ TRIP REPORTY

Luxair - Dash 8-400

Na křídlech Luxair

Jak vypadá letiště v hlavním městě Lucemburska? Jak probíhá let místní společností Luxair? Převážně fotografický trip report o letu z Lucemburku na London City Airport na palubě Dash 8-400 oboje přibližuje.

Viktoriiny vodopády

S British Airways na jih Afriky

Autor se vydává s britským dopravcem na jih afrického kontinentu, aby navštívil Viktoriiny vodopády. Přes Londýn tedy letí do Johannesburgu a dále se společností Comair do Livingstone. Nad samotnými vodopády pak autor absolvuje ještě vyhlídkový let v Cessně 210.

airBaltic - Tatry/Poprad

Na křídlech airBalticu z TATer

Z letiště Tatry/Poprad cestovat do Pobaltí? Ano, díky nové lince společnosti Air Baltic je to možné. Autor se vydal do Popradu a odtud letěl linkou do Rigy. Zde si ještě odskočil do Vilniusu...

Guam

Low-costem do Mikronésie

Mikronésie nebývá příliš častým cílem cest, nicméně ostrov Guam má dobré letecké spojení s východní Asií i USA. Autor se vydává na tento ostrov ze Soulu s jihokorejskou nízkonákladovou společností Jeju Air.

KLM - MD-11

MD-11: Goodbye Triholer!

Nizozemská společnost KLM připravila vloni v listopadu pro letecké fanoušky poslední vyhlídkové lety s letounem MD-11. Autor, který se na akci vydal z Brna, spopisuje cestu a atmosféru rozlučkového letu.

Eilean Donan Castle

A zase Skotsko...

Skotská krajina a místní města mohou být inspirujícím cílem cesty. Autor se vydal do Skotska studovat a během podnikl okružní cestu, kdy navštívil jezero Loch Ness, hrad Eilean Donan, ostrov Skye a údolí Glen Coe.