Air Cairo nabídne lety mezi Prahou a Sharm El SheikhemEgyptská letecká společnost Air Cairo oznámila otevření pravidelné linky z Sharm El Sheikhu do Prahy a zpět. Nové spojení bude provozováno od 26. června 2017 jednou týdně letounem Airbus A320 s kapacitou 174 cestujících. Ze Sharm El Sheikhu bude linka SM428 startovat každé pondělí ve 2:00, na ruzyňském letišti pak přistane v 6:30. Zpět z Prahy bude odlétat jako linka SM429 v 7:30 a na letišti v Sharm El Sheikhu přistane v 11:45. Air Cairo nabízí na svých webových stránkách jednosměrné letenky ve směru do Prahy za cenu od 134 dolarů a ve směru do Sharm El Sheikhu za cenu od 215 dolarů. Nové spojení je již třetí linkou do Air Cairo do Prahy. Společnost již provozuje pravidelné lety z Marsa Alam a Hurghady.

Air Cairo - Airbus A320
Airbus A320 společnosti Air Cairo přistává na ruzyňském letišti (foto: Alan Lebeda/Wikimedia Commons - GFDL 1.2)

Tomáš Hampl


ZAJÍMAVÉ TRIP REPORTY

Luxair - Dash 8-400

Na křídlech Luxair

Jak vypadá letiště v hlavním městě Lucemburska? Jak probíhá let místní společností Luxair? Převážně fotografický trip report o letu z Lucemburku na London City Airport na palubě Dash 8-400 oboje přibližuje.

Viktoriiny vodopády

S British Airways na jih Afriky

Autor se vydává s britským dopravcem na jih afrického kontinentu, aby navštívil Viktoriiny vodopády. Přes Londýn tedy letí do Johannesburgu a dále se společností Comair do Livingstone. Nad samotnými vodopády pak autor absolvuje ještě vyhlídkový let v Cessně 210.

airBaltic - Tatry/Poprad

Na křídlech airBalticu z TATer

Z letiště Tatry/Poprad cestovat do Pobaltí? Ano, díky nové lince společnosti Air Baltic je to možné. Autor se vydal do Popradu a odtud letěl linkou do Rigy. Zde si ještě odskočil do Vilniusu...

Guam

Low-costem do Mikronésie

Mikronésie nebývá příliš častým cílem cest, nicméně ostrov Guam má dobré letecké spojení s východní Asií i USA. Autor se vydává na tento ostrov ze Soulu s jihokorejskou nízkonákladovou společností Jeju Air.

KLM - MD-11

MD-11: Goodbye Triholer!

Nizozemská společnost KLM připravila vloni v listopadu pro letecké fanoušky poslední vyhlídkové lety s letounem MD-11. Autor, který se na akci vydal z Brna, spopisuje cestu a atmosféru rozlučkového letu.

Eilean Donan Castle

A zase Skotsko...

Skotská krajina a místní města mohou být inspirujícím cílem cesty. Autor se vydal do Skotska studovat a během podnikl okružní cestu, kdy navštívil jezero Loch Ness, hrad Eilean Donan, ostrov Skye a údolí Glen Coe.