Ryanair prodává letenky na dálkové linkyŠéf nízkonákladové společnosti Ryanair Michael O’Leary v minulosti rád mluvil o chystaných dálkových letech. Zatímco se O’Leary zaměřoval na líčení benefitů chystané business class, někteří konkurenti své plány skutečně realizovali a Ryanair na poli dálkových linek předběhli. Nyní Ryanair oznámil, že bude prodávat dálkové lety. Nebude se však jednat o vlastní linky, ale o lety jiných dopravců.

Michael O’Leary a Javier Hidalgo
Javier Hidalgo, výkonný ředitel španělské Globalia Group, pod kterou spadá Air Europa, a šéf Ryanairu Michael O’Leary (foto: © Ryanair)

Díky spolupráci se španělskou leteckou společností Air Europa je první vlaštovkou dnes zahájený prodej letů z Madridu do dvaceti cílů v Severní, Střední a Jižní Americe. Mezi nabízenými destinacemi jsou vedle jiných Boston, Miami, New York-JFK, Cancun, Havana, Santo Domingo, Guayaquil, Lima, Sao Paulo či Buenos Aires. Zatím se jedná o pouhý prodej dálkových letů španělského dopravce.

Druhá fáze partnerství s Air Europa má být spuštěna později v letošním roce a umožní zákazníkům Ryanairu rezervovat přípojné lety k dálkovým spojům Air Europa z Madridu. Mělo by tak být možné zarezervovat let například z Prahy do Madridu letem Ryanairu a odtud dále do Buenos Aires v Argentině linkou španělského dopravce.

Nové partnerství s Air Europa je součástí programu Ryanairu „Always Getting Better“, jež se zaměřuje na zlepšování zákaznické spokojenosti. Díky dohodě Air Europa zdvojnásobí konektivitu svých dálkových linek s evropskými destinacemi. Nabídka prodeje dálkových letů přichází jen týden poté, co společnost spustila rezervace návazných letů na vybraných linkách ze základny na římském letišti Fiumicino.

Air Europa - Boeing 787 Dreamliner
Air Europa - Boeing 787 Dreamliner (foto: © Globalia Group)

Není žádným tajemstvím, že Ryanair jedná o možnosti přípojných letů i s dalšími aeroliniemi. Média v posledních měsících nejčastěji zmiňovala společnosti Norwegian a Aer Lingus. Pro oba dopravce by bylo propojení dálkových linek se sítí linek Ryanairu určitě zajímavé a výrazně by tak zvýšilo dostupnost jejich dálkových linek z dalších evropských měst.

Tomáš Hampl


ZAJÍMAVÉ TRIP REPORTY

Luxair - Dash 8-400

Na křídlech Luxair

Jak vypadá letiště v hlavním městě Lucemburska? Jak probíhá let místní společností Luxair? Převážně fotografický trip report o letu z Lucemburku na London City Airport na palubě Dash 8-400 oboje přibližuje.

Viktoriiny vodopády

S British Airways na jih Afriky

Autor se vydává s britským dopravcem na jih afrického kontinentu, aby navštívil Viktoriiny vodopády. Přes Londýn tedy letí do Johannesburgu a dále se společností Comair do Livingstone. Nad samotnými vodopády pak autor absolvuje ještě vyhlídkový let v Cessně 210.

airBaltic - Tatry/Poprad

Na křídlech airBalticu z TATer

Z letiště Tatry/Poprad cestovat do Pobaltí? Ano, díky nové lince společnosti Air Baltic je to možné. Autor se vydal do Popradu a odtud letěl linkou do Rigy. Zde si ještě odskočil do Vilniusu...

Guam

Low-costem do Mikronésie

Mikronésie nebývá příliš častým cílem cest, nicméně ostrov Guam má dobré letecké spojení s východní Asií i USA. Autor se vydává na tento ostrov ze Soulu s jihokorejskou nízkonákladovou společností Jeju Air.

KLM - MD-11

MD-11: Goodbye Triholer!

Nizozemská společnost KLM připravila vloni v listopadu pro letecké fanoušky poslední vyhlídkové lety s letounem MD-11. Autor, který se na akci vydal z Brna, spopisuje cestu a atmosféru rozlučkového letu.

Eilean Donan Castle

A zase Skotsko...

Skotská krajina a místní města mohou být inspirujícím cílem cesty. Autor se vydal do Skotska studovat a během podnikl okružní cestu, kdy navštívil jezero Loch Ness, hrad Eilean Donan, ostrov Skye a údolí Glen Coe.