Air Mauritius přidá další evropské destinaceLetecká společnost Air Mauritius plánuje rozšíření letů do Evropy. Po pětileté přestávce se africký dopravce vrátí na podzim do Ženevy, kam otevře sezónní linku. Ta bude provozována jednou týdně letounem Airbus A340-300 od 18. listopadu 2017 do 23. února 2018.

Air Mauritius - Airbus A340-300
Airbus A340-300 společnosti Air Mauritius na pařížském letišti Charlese de Gaulla (foto: Citizen59/Wikipedia Commons - CC BY-SA 2.0)

Druhou novinkou v nabídce evropských linek bude zahájení letů do Amsterdamu. Na nové lince bude dvakrát týdně létat A340-300 v konfiguraci s 28 sedadly v business class a 264 místy v ekonomické třídě. Air Mauritius bude následovat nizozemskou aerolinii KLM, která bude mezi Amsterdamem a Mauriciem létat od konce října třikrát týdně s letouny Boeing 787. Obě linky budou provozovány ve vzájemném code-sharingu KLM a Air Mauritius.

Se zimním letovým řádem nasadí Air Mauritius na pravidelné linky nový typ Airbus A350. Do konce letošního roku má společnost podle harmonogramu převzít první dva kusy. Nové letouny budou nasazeny na linky do Londýna-Heathrow, Paříže-CDG a také do Johannesburgu.

Air Mauritius - Airbus A350
První dva Airbusy A350 se ve flotile Air Mauritius objeví ještě letos (foto: © Airbus SAS)

Před pěti lety Air Mauritius masivně zredukoval spojení do Evropy kvůli špatné finanční situaci. Společnost tak zastavila své lety do Frankfurtu, Mnichova, Ženevy a Curychu, přičemž ještě dříve zmizely z nabídky lety do Düsseldorfu a Vídně. Podle tehdejších prohlášení aerolinie byl provoz těchto linek nerentabilní, přičemž jedním z důvodů byly tehdejší vysoké ceny leteckého paliva. Ve své nabídce si Air Mauritius tehdy ponechal jen linky do Londýna a Paříže.

Tomáš Hampl


ZAJÍMAVÉ TRIP REPORTY

Luxair - Dash 8-400

Na křídlech Luxair

Jak vypadá letiště v hlavním městě Lucemburska? Jak probíhá let místní společností Luxair? Převážně fotografický trip report o letu z Lucemburku na London City Airport na palubě Dash 8-400 oboje přibližuje.

Viktoriiny vodopády

S British Airways na jih Afriky

Autor se vydává s britským dopravcem na jih afrického kontinentu, aby navštívil Viktoriiny vodopády. Přes Londýn tedy letí do Johannesburgu a dále se společností Comair do Livingstone. Nad samotnými vodopády pak autor absolvuje ještě vyhlídkový let v Cessně 210.

airBaltic - Tatry/Poprad

Na křídlech airBalticu z TATer

Z letiště Tatry/Poprad cestovat do Pobaltí? Ano, díky nové lince společnosti Air Baltic je to možné. Autor se vydal do Popradu a odtud letěl linkou do Rigy. Zde si ještě odskočil do Vilniusu...

Guam

Low-costem do Mikronésie

Mikronésie nebývá příliš častým cílem cest, nicméně ostrov Guam má dobré letecké spojení s východní Asií i USA. Autor se vydává na tento ostrov ze Soulu s jihokorejskou nízkonákladovou společností Jeju Air.

KLM - MD-11

MD-11: Goodbye Triholer!

Nizozemská společnost KLM připravila vloni v listopadu pro letecké fanoušky poslední vyhlídkové lety s letounem MD-11. Autor, který se na akci vydal z Brna, spopisuje cestu a atmosféru rozlučkového letu.

Eilean Donan Castle

A zase Skotsko...

Skotská krajina a místní města mohou být inspirujícím cílem cesty. Autor se vydal do Skotska studovat a během podnikl okružní cestu, kdy navštívil jezero Loch Ness, hrad Eilean Donan, ostrov Skye a údolí Glen Coe.