Novinky letového řádu Air MaltaNový letní letový řád maltské letecké společnosti přinesl redukci letů do Německa a posílení letů ve Středomoří. Od 25. března Air Malta zredukovala frekvenci letů na berlínské letiště Tegel ze čtyř na jeden let týdně. K 4. květnu aerolinie zastavuje pravidelné lety do Frankfurtu nad Mohanem. Naopak na lince do Mnichova došlo k navýšení počtu letů z osmi na deset týdně. Od 1. července pak dojde k dalšímu rozšíření až na 14 letů týdně.

Air Malta - Airbus A320
Air Malta - Airbus A320 (foto: Eric Salard /Wikimedia Commons - CC BY-SA 2.0)

Od 21. dubna 2017 létá Air Malta nově do izraelského Tel Avivu. Zcela nová linka je provozována třikrát týdně letouny Airbus A320. Další novinkou v letového řádu je obnovení letů do Tuniska. Společnost bude od 26. června 2017 po téměř sedmileté přestávce létat na lince Malta – Tunis. Spojení bude prozatím provozováno třikrát týdně letouny Airbus A319/A320.

Tomáš Hampl


ZAJÍMAVÉ TRIP REPORTY

Luxair - Dash 8-400

Na křídlech Luxair

Jak vypadá letiště v hlavním městě Lucemburska? Jak probíhá let místní společností Luxair? Převážně fotografický trip report o letu z Lucemburku na London City Airport na palubě Dash 8-400 oboje přibližuje.

Viktoriiny vodopády

S British Airways na jih Afriky

Autor se vydává s britským dopravcem na jih afrického kontinentu, aby navštívil Viktoriiny vodopády. Přes Londýn tedy letí do Johannesburgu a dále se společností Comair do Livingstone. Nad samotnými vodopády pak autor absolvuje ještě vyhlídkový let v Cessně 210.

airBaltic - Tatry/Poprad

Na křídlech airBalticu z TATer

Z letiště Tatry/Poprad cestovat do Pobaltí? Ano, díky nové lince společnosti Air Baltic je to možné. Autor se vydal do Popradu a odtud letěl linkou do Rigy. Zde si ještě odskočil do Vilniusu...

Guam

Low-costem do Mikronésie

Mikronésie nebývá příliš častým cílem cest, nicméně ostrov Guam má dobré letecké spojení s východní Asií i USA. Autor se vydává na tento ostrov ze Soulu s jihokorejskou nízkonákladovou společností Jeju Air.

KLM - MD-11

MD-11: Goodbye Triholer!

Nizozemská společnost KLM připravila vloni v listopadu pro letecké fanoušky poslední vyhlídkové lety s letounem MD-11. Autor, který se na akci vydal z Brna, spopisuje cestu a atmosféru rozlučkového letu.

Eilean Donan Castle

A zase Skotsko...

Skotská krajina a místní města mohou být inspirujícím cílem cesty. Autor se vydal do Skotska studovat a během podnikl okružní cestu, kdy navštívil jezero Loch Ness, hrad Eilean Donan, ostrov Skye a údolí Glen Coe.