Na Kubě havaroval Antonov An-26Antonov An-26 společnosti Aerogaviata dnes brzy ráno havaroval na západě Kuby. Letoun odstartoval v 6:38 místního času z letiště v Playa Baracoa, jež leží západně od Havany, k letu pro kubánskou armádu. Stroj poté narazil do hory Loma de la Pimiente vzdálené přibližně 80 kilometrů od letiště. Při nehodě zahynulo všech osm osob na palubě letadla. Trosky letadla se nacházejí v těžko přístupném terénu. Příčiny nehody nejsou zatím známy.

Aerogaviata - Antonov An-26
Aerogaviata - Antonov An-26 (ilustrační foto: Aero Icarus/Wikimedia Commons - CC BY-SA 2.0)

Statní letecká společnost Aerogaviata se zaměřuje na regionální lety. Vedle pravidelných vnitrostátních linek a letů na ostrov Jamajka, aerolinie operuje charterové lety pro potřeby cestovních kanceláří. V rámci svých úkolů Aerogaviata rovněž zajišťuje přepravu vojenského personálu pro kubánskou armádu. V současnosti společnost provozuje flotilu skládající se z více než dvacítky letadel typů Antonov An-26, ATR 42-500 a vrtulníků Mil Mi-8.

Tomáš Hampl


ZAJÍMAVÉ TRIP REPORTY

Luxair - Dash 8-400

Na křídlech Luxair

Jak vypadá letiště v hlavním městě Lucemburska? Jak probíhá let místní společností Luxair? Převážně fotografický trip report o letu z Lucemburku na London City Airport na palubě Dash 8-400 oboje přibližuje.

Viktoriiny vodopády

S British Airways na jih Afriky

Autor se vydává s britským dopravcem na jih afrického kontinentu, aby navštívil Viktoriiny vodopády. Přes Londýn tedy letí do Johannesburgu a dále se společností Comair do Livingstone. Nad samotnými vodopády pak autor absolvuje ještě vyhlídkový let v Cessně 210.

airBaltic - Tatry/Poprad

Na křídlech airBalticu z TATer

Z letiště Tatry/Poprad cestovat do Pobaltí? Ano, díky nové lince společnosti Air Baltic je to možné. Autor se vydal do Popradu a odtud letěl linkou do Rigy. Zde si ještě odskočil do Vilniusu...

Guam

Low-costem do Mikronésie

Mikronésie nebývá příliš častým cílem cest, nicméně ostrov Guam má dobré letecké spojení s východní Asií i USA. Autor se vydává na tento ostrov ze Soulu s jihokorejskou nízkonákladovou společností Jeju Air.

KLM - MD-11

MD-11: Goodbye Triholer!

Nizozemská společnost KLM připravila vloni v listopadu pro letecké fanoušky poslední vyhlídkové lety s letounem MD-11. Autor, který se na akci vydal z Brna, spopisuje cestu a atmosféru rozlučkového letu.

Eilean Donan Castle

A zase Skotsko...

Skotská krajina a místní města mohou být inspirujícím cílem cesty. Autor se vydal do Skotska studovat a během podnikl okružní cestu, kdy navštívil jezero Loch Ness, hrad Eilean Donan, ostrov Skye a údolí Glen Coe.