Air China zastavila lety do Severní KorejeOd tohoto týdne je Severní Korea ještě hůř dostupná pro cesty letadlem dosud. Air China zastavila od 17. dubna provoz na lince Peking – Pchjongjang. Oficiálně čínská státní aerolinie uvedla, že provoz dočasně pozastavuje z důvodu nízké poptávky. Zastavení letů přišlo v okamžiku rostoucího napětí mezi USA a Severní Koreou. Není jasné, jestli rozhodnutí Air China není výsledkem politického tlaku USA na Čínu, aby se severokorejským režimem omezila hospodářskou spolupráci.

Air China - Boeing 737-800
Air China - Boeing 737-800 (foto: Kentaro Iemoto/Wikimedia Commons - CC BY-SA 2.0)

Air China byla dosud jedinou zahraniční leteckou společností, která do Severní Koreje provozovala pravidelné lety. Provoz byl zajištován třikrát týdně vždy v pondělí, ve středu a v pátek letouny Boeing 737. Vloni na podzim se společnost rozhodla, že linku bude letos provozovat jen v letní sezóně. Linka do Pekingu, která je jediným leteckým spojením Pchjongjangu se zahraničím, zatím nemizí. Lety na této lince bude zajišťovat již jen severokorejský dopravce Air Koryo.

Pchjongjang - Terminál 2
Nový Terminál 2 na mezinárodním letišti v Pchjongjangu (foto: Uwe Brodrecht/Wikimedia Commons - CC BY-SA 2.0)

Tomáš Hampl


ZAJÍMAVÉ TRIP REPORTY

Luxair - Dash 8-400

Na křídlech Luxair

Jak vypadá letiště v hlavním městě Lucemburska? Jak probíhá let místní společností Luxair? Převážně fotografický trip report o letu z Lucemburku na London City Airport na palubě Dash 8-400 oboje přibližuje.

Viktoriiny vodopády

S British Airways na jih Afriky

Autor se vydává s britským dopravcem na jih afrického kontinentu, aby navštívil Viktoriiny vodopády. Přes Londýn tedy letí do Johannesburgu a dále se společností Comair do Livingstone. Nad samotnými vodopády pak autor absolvuje ještě vyhlídkový let v Cessně 210.

airBaltic - Tatry/Poprad

Na křídlech airBalticu z TATer

Z letiště Tatry/Poprad cestovat do Pobaltí? Ano, díky nové lince společnosti Air Baltic je to možné. Autor se vydal do Popradu a odtud letěl linkou do Rigy. Zde si ještě odskočil do Vilniusu...

Guam

Low-costem do Mikronésie

Mikronésie nebývá příliš častým cílem cest, nicméně ostrov Guam má dobré letecké spojení s východní Asií i USA. Autor se vydává na tento ostrov ze Soulu s jihokorejskou nízkonákladovou společností Jeju Air.

KLM - MD-11

MD-11: Goodbye Triholer!

Nizozemská společnost KLM připravila vloni v listopadu pro letecké fanoušky poslední vyhlídkové lety s letounem MD-11. Autor, který se na akci vydal z Brna, spopisuje cestu a atmosféru rozlučkového letu.

Eilean Donan Castle

A zase Skotsko...

Skotská krajina a místní města mohou být inspirujícím cílem cesty. Autor se vydal do Skotska studovat a během podnikl okružní cestu, kdy navštívil jezero Loch Ness, hrad Eilean Donan, ostrov Skye a údolí Glen Coe.