Krátce: bmi regional, Turkish Airlines a AirAsia XNa linkách letecké společnosti bmi regional se objeví podle serveru Ch-Aviation.com ruský letoun Suchoj Superjet 100. Z rezervačního systému společnosti vyplývá, že tento typ bude nasazen na pravidelné linky z Bristolu do Aberdeenu a Paříže-CDG od 27. února do 19. března, respektive 25. března 2017. Bmi regional si pronajme zatím neupřesněný počet letadel Superjet 100 formou wet leasingu od irské aerolinie Cityjet.

Cityjet - Suchoj Superjet 100
Suchoj Superjet 100 v barvách irské aerolinie Cityjet (foto: © Superjet International)

Turkish Airlines na jaře přidají do své sítě novou destinaci v Rusku. Od 4. dubna bude společnost létat z Istanbulu-Ataturk do Voroněže. Nová linka bude provozována třikrát týdně letouny Airbus A319. Zahájení letů do Voroněže bylo plánováno již na březen 2016. Kvůli napětí v rusko-tureckých vztazích po sestřelení ruského bombardéru tureckou armádou a následným ruským sankcím došlo vloni k odložení otevření linky.

AirAsia X - Airbus A330-300 - 9M-XXU
AirAsia X - Airbus A330-300 (foto: byeangel/Wikimedia Commons - CC BY-SA 2.0)

Nízkonákladová společnost AirAsia X zastaví koncem března lety na lince z Kuala Lumpur na Mauricius. Stane se tak po šesti měsících od zahájení provozu. V současnosti je linka provozována třikrát týdně letouny Airbus A330-300. Podle prohlášení představitele společnosti byla linka zastavena v souvislosti s restrukturalizací sítě linek a snahou posílit kapacity na klíčových trzích jako jsou Austrálie, Čína, Japonsko, Jižní Korea a Tchaj-Wan.

Tomáš Hampl


ZAJÍMAVÉ TRIP REPORTY

Luxair - Dash 8-400

Na křídlech Luxair

Jak vypadá letiště v hlavním městě Lucemburska? Jak probíhá let místní společností Luxair? Převážně fotografický trip report o letu z Lucemburku na London City Airport na palubě Dash 8-400 oboje přibližuje.

Viktoriiny vodopády

S British Airways na jih Afriky

Autor se vydává s britským dopravcem na jih afrického kontinentu, aby navštívil Viktoriiny vodopády. Přes Londýn tedy letí do Johannesburgu a dále se společností Comair do Livingstone. Nad samotnými vodopády pak autor absolvuje ještě vyhlídkový let v Cessně 210.

airBaltic - Tatry/Poprad

Na křídlech airBalticu z TATer

Z letiště Tatry/Poprad cestovat do Pobaltí? Ano, díky nové lince společnosti Air Baltic je to možné. Autor se vydal do Popradu a odtud letěl linkou do Rigy. Zde si ještě odskočil do Vilniusu...

Guam

Low-costem do Mikronésie

Mikronésie nebývá příliš častým cílem cest, nicméně ostrov Guam má dobré letecké spojení s východní Asií i USA. Autor se vydává na tento ostrov ze Soulu s jihokorejskou nízkonákladovou společností Jeju Air.

KLM - MD-11

MD-11: Goodbye Triholer!

Nizozemská společnost KLM připravila vloni v listopadu pro letecké fanoušky poslední vyhlídkové lety s letounem MD-11. Autor, který se na akci vydal z Brna, spopisuje cestu a atmosféru rozlučkového letu.

Eilean Donan Castle

A zase Skotsko...

Skotská krajina a místní města mohou být inspirujícím cílem cesty. Autor se vydal do Skotska studovat a během podnikl okružní cestu, kdy navštívil jezero Loch Ness, hrad Eilean Donan, ostrov Skye a údolí Glen Coe.