Ryanair zahájí na podzim lety do PardubicNízkonákladová společnost Ryanair dnes oznámila zahájení pravidelných letů do Pardubic. Od 30. října 2017 nabídne cestujícím novou linku Londýn-Stansted - Pardubice, která bude provozována třikrát týdně. Další podrobnosti letového řádu zatím nebyly zveřejněny. Společnost předpokládá, že na lince přepraví okolo 50 tisíc cestujících ročně. „Toto spojení mezi Pardubicemi a Londýnem je ideální nejen pro rodiny a dovolenkáře.“ uvedl Denis Barabas, ředitel obchodu a marketingu pro střední a východní Evropu. Pardubice budou po Brnu, Praze a Ostravě čtvrtou destinací, kam Ryanair pravidelně létá.

Ryanair - letadla
(foto: Ryanair)

Nová linka bude pro letiště v Pardubicích důležitou vzpruhou a zajistí potřebný růst počtu cestujících. V loňském roce totiž letiště podle odhadů odbavilo jen 30 tisíc cestujících, což je nejméně od roku 2004. Vrchol letiště v Pardubicích dosáhlo v roce 2013, kdy odbavilo celkem 184 tisíc cestujících. Následný pokles byl způsoben ukončením provozu pravidelných linek z Ruska.

Tomáš Hampl


ZAJÍMAVÉ TRIP REPORTY

Luxair - Dash 8-400

Na křídlech Luxair

Jak vypadá letiště v hlavním městě Lucemburska? Jak probíhá let místní společností Luxair? Převážně fotografický trip report o letu z Lucemburku na London City Airport na palubě Dash 8-400 oboje přibližuje.

Viktoriiny vodopády

S British Airways na jih Afriky

Autor se vydává s britským dopravcem na jih afrického kontinentu, aby navštívil Viktoriiny vodopády. Přes Londýn tedy letí do Johannesburgu a dále se společností Comair do Livingstone. Nad samotnými vodopády pak autor absolvuje ještě vyhlídkový let v Cessně 210.

airBaltic - Tatry/Poprad

Na křídlech airBalticu z TATer

Z letiště Tatry/Poprad cestovat do Pobaltí? Ano, díky nové lince společnosti Air Baltic je to možné. Autor se vydal do Popradu a odtud letěl linkou do Rigy. Zde si ještě odskočil do Vilniusu...

Guam

Low-costem do Mikronésie

Mikronésie nebývá příliš častým cílem cest, nicméně ostrov Guam má dobré letecké spojení s východní Asií i USA. Autor se vydává na tento ostrov ze Soulu s jihokorejskou nízkonákladovou společností Jeju Air.

KLM - MD-11

MD-11: Goodbye Triholer!

Nizozemská společnost KLM připravila vloni v listopadu pro letecké fanoušky poslední vyhlídkové lety s letounem MD-11. Autor, který se na akci vydal z Brna, spopisuje cestu a atmosféru rozlučkového letu.

Eilean Donan Castle

A zase Skotsko...

Skotská krajina a místní města mohou být inspirujícím cílem cesty. Autor se vydal do Skotska studovat a během podnikl okružní cestu, kdy navštívil jezero Loch Ness, hrad Eilean Donan, ostrov Skye a údolí Glen Coe.