Emirates budou létat do KambodžePhnompenh, hlavní město Kambodže, se stane od 1. července nejnovější destinací letecké společnosti Emirates. Linka do Phnompenhu bude provozována denně s mezipřistáním v Rangúnu v Myanmaru. Na lince bude létat denně Boeing 777-300ER v konfiguraci dvou tříd. V současnosti má v Rangúnu mezipřistání pravidelná linka do Hanoje. Od 1. července nabídnou Emirates cestujícím přímé lety z Dubaje do hlavního města Vietnamu.

Phnompenh
Phnompenh (foto: © Emirates)

Nové spojení EK388 do Phnompenhu bude odlétat z Dubaje každý den v 9:15, přistane v Rangúnu v 17:25 a opět vzlétne v 18:55, do Phnompenhu pak dorazí ve 21:25. Čas odletu linky z Dubaje zajistí bezproblémovou návaznost na spojení z Paříže, Londýna a Frankfurtu. Zpět se bude letoun vracet jako linka EK389 s odletem z Phnompenhu ve 23:10 a po krátkém mezipřistání v Rangúnu přistane v Dubaji v 5:40 následujícího dne. Cestující si mohou rezervovat letenky i pouze na úsek Rangún – Phnompenh. Emirates budou jedinou leteckou společností, která bude létat mezi těmito dvěma indočínskými městy.

Emirates - Boeing 777-300ER
Emirates - Boeing 777-300ER (foto: © Emirates)

Mezinárodní letiště v Phnompenhu je oblíbeným vstupním bodem pro turisty při návštěvě Kambodže. Vedle návštěvy samotného hlavního města turisté míří zejména do Siem Reap, kde se nachází proslulý chrám Angkor Wat zapsaný v seznamu světového dědictví UNESCO. Letiště v Phnompenhu v loňském roce odbavilo 3,3 mil. cestujících. Vloni v březnu došlo k zdvojnásobení kapacity letiště, což má podpořit další rozvoj cestovního ruchu v zemi.

Tomáš Hampl


ZAJÍMAVÉ TRIP REPORTY

Luxair - Dash 8-400

Na křídlech Luxair

Jak vypadá letiště v hlavním městě Lucemburska? Jak probíhá let místní společností Luxair? Převážně fotografický trip report o letu z Lucemburku na London City Airport na palubě Dash 8-400 oboje přibližuje.

Viktoriiny vodopády

S British Airways na jih Afriky

Autor se vydává s britským dopravcem na jih afrického kontinentu, aby navštívil Viktoriiny vodopády. Přes Londýn tedy letí do Johannesburgu a dále se společností Comair do Livingstone. Nad samotnými vodopády pak autor absolvuje ještě vyhlídkový let v Cessně 210.

airBaltic - Tatry/Poprad

Na křídlech airBalticu z TATer

Z letiště Tatry/Poprad cestovat do Pobaltí? Ano, díky nové lince společnosti Air Baltic je to možné. Autor se vydal do Popradu a odtud letěl linkou do Rigy. Zde si ještě odskočil do Vilniusu...

Guam

Low-costem do Mikronésie

Mikronésie nebývá příliš častým cílem cest, nicméně ostrov Guam má dobré letecké spojení s východní Asií i USA. Autor se vydává na tento ostrov ze Soulu s jihokorejskou nízkonákladovou společností Jeju Air.

KLM - MD-11

MD-11: Goodbye Triholer!

Nizozemská společnost KLM připravila vloni v listopadu pro letecké fanoušky poslední vyhlídkové lety s letounem MD-11. Autor, který se na akci vydal z Brna, spopisuje cestu a atmosféru rozlučkového letu.

Eilean Donan Castle

A zase Skotsko...

Skotská krajina a místní města mohou být inspirujícím cílem cesty. Autor se vydal do Skotska studovat a během podnikl okružní cestu, kdy navštívil jezero Loch Ness, hrad Eilean Donan, ostrov Skye a údolí Glen Coe.