Wizz Air otevře základnu na londýnském letišti LutonNízkonákladová společnost Wizz Air oznámila otevření první základny v západní Evropě. Ještě před zahájením letošní letní sezóny chce zahájit provoz základny na londýnském letišti Luton. Od 18. června 2017 bude Wizz Air na Lutonu bázovat jeden nový Airbus A320, což mu umožní dále rozšířit nabídku spojení z tohoto letiště. Tři nové linky spojí londýnské letiště Luton s Tel Avivem v Izraeli, Prištinou v Kosovu a Kutaisi v Gruzii. Posledně uvedená linka bude jediným přímým leteckým spojením mezi Velkou Británií a Gruzií. Počet provozovaných linek na letiště Luton se tak zvýší na 42. Společnost rovněž oznámila navýšení letů do Sučavy (5x týdně), Konstanty (4x týdně) a do Jasy (denně) v Rumunsku.

Wizz Air- Airbus A320 - Londýn-Luton
Airbus A320 společnosti Wizz Air na londýnském letišti Luton (foto: MercerMJ/Wikimedia Commons - CC BY-SA 2.0)

Wizz Air létá na londýnské letiště Luton již více než dvanáct let. První let společnosti na Luton se uskutečnil v květnu 2004 z polských Katovic. V současnosti je Wizz Air na tomto londýnském letišti druhým největším dopravcem hned za domácí aerolinií easyJet. V loňském roce přepravila společnost na linkách z/do Lutonu více než 5 milionu cestujících. Pro letošní rok počítá s růstem o 13 procent.

Tomáš Hampl


ZAJÍMAVÉ TRIP REPORTY

Luxair - Dash 8-400

Na křídlech Luxair

Jak vypadá letiště v hlavním městě Lucemburska? Jak probíhá let místní společností Luxair? Převážně fotografický trip report o letu z Lucemburku na London City Airport na palubě Dash 8-400 oboje přibližuje.

Viktoriiny vodopády

S British Airways na jih Afriky

Autor se vydává s britským dopravcem na jih afrického kontinentu, aby navštívil Viktoriiny vodopády. Přes Londýn tedy letí do Johannesburgu a dále se společností Comair do Livingstone. Nad samotnými vodopády pak autor absolvuje ještě vyhlídkový let v Cessně 210.

airBaltic - Tatry/Poprad

Na křídlech airBalticu z TATer

Z letiště Tatry/Poprad cestovat do Pobaltí? Ano, díky nové lince společnosti Air Baltic je to možné. Autor se vydal do Popradu a odtud letěl linkou do Rigy. Zde si ještě odskočil do Vilniusu...

Guam

Low-costem do Mikronésie

Mikronésie nebývá příliš častým cílem cest, nicméně ostrov Guam má dobré letecké spojení s východní Asií i USA. Autor se vydává na tento ostrov ze Soulu s jihokorejskou nízkonákladovou společností Jeju Air.

KLM - MD-11

MD-11: Goodbye Triholer!

Nizozemská společnost KLM připravila vloni v listopadu pro letecké fanoušky poslední vyhlídkové lety s letounem MD-11. Autor, který se na akci vydal z Brna, spopisuje cestu a atmosféru rozlučkového letu.

Eilean Donan Castle

A zase Skotsko...

Skotská krajina a místní města mohou být inspirujícím cílem cesty. Autor se vydal do Skotska studovat a během podnikl okružní cestu, kdy navštívil jezero Loch Ness, hrad Eilean Donan, ostrov Skye a údolí Glen Coe.